Biz Bu Yola Tam Bağımsızlık İçin Çıktık

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Milletvekili seçimleri için Samsun Bağımsız Milletvekili Mustafa Çoban seçim çalışmalarına devam ediyor.

SİYASET - 10-05-2023 15:38 1014 kez okundu.

Biz Bu Yola Tam Bağımsızlık İçin Çıktık

 

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri  kapsamında çalışmalarına  devam eden Vezirköprü ve diğer bölgelerimizin Bağımsız Samsun Milletvekili adayı Mustafa ÇOBAN. İl ve Samsun

İli ziyaretlerine devam ediyor.

Tam bağımsızlığın simgesinin Samsun olduğuna ve bağımsızlık ruhuna sahip bir şehir olduğuna değinen Mustafa Çoban, “Biz bu yola tam bağımsızlık için çıktık. Bizce bağımsızlık tarih, kültür, istihdam, gelişmişlik demektir. Biz de bu yolda başta Vezirköprü’müz olmak üzere canla başla çalışacağımıza söz verdik. Ve inanıyoruz muvaffak olacağız, önce Vezirköprü’müze sonra diğer 16 ilçemize ve Samsun’umuza büyük hizmetler edeceğiz” dedi.

“Vezirler Diyarı Vezirköprü İsmini Tüm Dünyaya Duyuracağız”

Başta Vezirköprü olmak üzere Samsun ve bütün ilçelerini de canı gönülden, sevgiyle kucaklayacağını vurgulayan Çoban, “Biz bu yola çıkarken kendimizden geçtik, tabiri caizse yardan serden geçtik adımızı “memlekete hizmet” diye duyurduk, bu düsturla yürüyoruz. Bundan yıllar önce atalarımız Osmanlı, gerek Köprülü Mehmet Paşa, Köprülü Fazıl Mustafa Paşa, Fazıl Ahmet Paşa gibi büyük devlet adamlarının bu topraklardan dünyayı yönetmek için yola çıktığı görülmektedir. Biz de bu düsturla Vezirler diyarı Vezirköprü ismini tüm dünyaya duyurmak için yola çıktık” diye konuştu.

“7 Bin Kişilik Tekstil Kent Projesi””

Vezirköprü’nün başta olmak üzere Samsun ve bütün ilçelerin verimli topraklara sahip olduğuna vurgu yapan Millevekili Adayı Mustafa Çoban, “Başta Vezirköprü olmak üzere Samsun ve bütün ilçelerimizin olağanüstü bir toprak verimliliğine sahip olduğunu biliyoruz. Biz de bu toprakları en iyi şekilde nasıl değerlendirebiliriz derdi ile yola çıktık. Tarıma dayalı sanayi kuracağız. Vatandaşa dekar başına yaklaşık 50 bin tl gelir hedefimiz var. Bununla beraber yaklaşık 7 bin kişilik tekstil kent projesini de bölgemize kazandıracağız. Bununla beraber maden teknik arama (MTA) ile iş birliği kurup yer altı kaynaklarımızı bölgelimizin lehine kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Samsun Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban bütün hemşelirinden destek istedi.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Hancıoğlu, CHP’nin Genel Sekreteri oldu

Hancıoğlu, CHP’nin Genel Sekreteri oldu

08-06-2023 - SİYASET

Nilsu İrem Koçyiğit  ‘Yazılıyı kazanıp mülakatta elenenler hesabını soracak’

Nilsu İrem Koçyiğit ‘Yazılıyı kazanıp mülakatta elenenler hesabını soracak’

10-05-2023 - SİYASET