SİYASET
Giriş Tarihi : 05-05-2023 09:47

Yazılıyı kazanıp mülakatta elenenler hesabını soracak’

CHP’nin en genç adayı Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır’dan sandık mesajı: Yazılıyı kazanıp mülakatta elenenler hesabını soracak’

Yazılıyı kazanıp mülakatta elenenler hesabını soracak’

Gençlerin cebinde çay parası bile olmadığını söyleyen CHP Samsun Milletvekili adayı avukat Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır, “Gençlerimiz, markası ne diye sordukları telefonları eskidiği zaman bir daha alamayacak duruma geldi. Sınavları kazandılar mülakatta elendiler. Şimdi kalkmışlar mülakatı kaldırıyoruz diyorlar. Giderlerse gitsinler diyenleri 14 Mayıs’ta göndereceğiz” dedi.

SAMSUN – AKP iktidarının iki kuşağın hayatını kaydırdığını söyleyen CHP milletvekili adayı Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır, gençlere tahammülü kalmayanların, doktorlarına ‘Giderlerse gitsinler’ diyenlerin döneminin 14 Mayıs seçiminde sona ereceğini söyledi. CHP iktidarında 5 yılda en az 5 milyon istihdam sağlanacağını anlatan genç milletvekili adayı Avukat Koçyiğit, “Yazılı sınavlardan 100 alsak bile bizi elediler. Canımızı emanet ettiğimiz ordumuzun sınav mülakatlarını bile bir güvenlik şirketi yaptı. Biz başarılı olduğumuz yazılı sınavlardan çıkınca kazanacağımıza kesin gözüyle bakarken yandaş vakıfların verdiği listede yer alanlar işimizi aşımızı kaptı. Şimdi biz açıkladıktan sonra mülakatı kaldıracaklarını söylüyorlar. Peki, hak ettikleri işi elinden alınan yüzbinlerce gencimiz ne olacak?” dedi.

Gençler kitap bile alamıyor

Gençlerin cebinde çay parası bile olmadığını, artık yüzlerinin gülmediğini anlatan Koçyiğit Bahadır, “Markasını sordukları telefonları da eskidi. İşsiz gençlerimizi bırakın, çalışan gençlerimiz bile artık yeni bir cep telefonu alabilecek durumda değil. Ne sinemaya, ne tiyatroya gidecek durumda olmayan gençler kitap bile alamıyor. Cumhurbaşkanı dalga geçer gibi, gençlerimize yurt dışını gezmeyi tavsiye ediyor. Gençlerimiz önce sizi gönderecek, sonra Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin genç vatandaşları olarak yurt dışını rahatça gezebilecekler” açıklamasını yaptı.

Yaşama umudumuzu çaldılar

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde gençlerin ilk arabasının ÖTV'siz olacağını, KYK kredi ve burs tutarlarının artacağını söyleyen Koçyiğit bahadır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gençler, Millet İttifakı'nı desteklemek için çok sebebimiz var. Fikrimizi söylemeyi yasakladılar. İki satır yazı yazsak polis kapıya dayanıyor. Müziği yasakladılar, konserleri festivalleri yasakladılar. Yakında yaşama umudumuzu çaldılar.  Onları gönderdiğimizde yasaklar sona erecek. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, hiç kimseye eleştirisinden dolayı dava açmayacak. İlk arabanız ÖTV'siz olacak. KYK kredi ve burs tutarları artacak. KYK borcunuz gibi bir derdiniz olmayacak. Enflasyonu iki yıl içinde kalıcı biçimde sabitleyip alım gücünü arttıracağız. En büyük kaygın işsizlik değil, hangi işi seçsem diye düşünmek olacak. Tüm bunların gerçek olduğu hayat dünyanın bir ucunda değil. Cumhurbaşkanı seçildiğinde doğduğun bu topraklarda olacak. Bunu birlikte başaracağız."

AdminAdmin