GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2022 08:49

VEZIRKÖPRÜLÜ ÜNİVERSİTELİLER İLE 8. BULUŞMA...

Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından bu yıl 8.si organize edilen "Ankara Vezirköprü Gençlik Buluşması Etkinliği" kapsamında yapılan kahvaltı programı yoğun bir katılımla Keçiören Estergon Kalesi'ndeki Belediyeye ait kafe Restorant'da yapıldı.

VEZIRKÖPRÜLÜ ÜNİVERSİTELİLER İLE 8. BULUŞMA...

Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından bu yıl 8.si organize edilen "Ankara Vezirköprü Gençlik Buluşması Etkinliği" kapsamında yapılan kahvaltı programı yoğun bir katılımla Keçiören Estergon Kalesi'ndeki Belediyeye ait kafe Restorant'da yapıldı.

Ev sahipliğini Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen ve Yönetim Kurulu üyeleri Tolga Dinç, Hikmet Abacı, Sait Arslan, Hüseyin Koşar, Mustafa Sezer, İhsan Çınar, Sami Tuzcu, Osman Nuri Bolat, Ufuk Keskin, Gülami Kayar, Zekai Korol, Hayrettin Yılmaz ve Yunis Kuzu'nun yaptığı kahvaltının açılış konuşmasını yapan Başkan Murat Gülşen : "Artık geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinlik ile amacımız, Ankara'da eğitim gören Vezirköprülü üniversiteli öğrencileri hem birbirleri ile tanıştırmak hem de Ankara'da bulunan hemşehrilerimiz ile kaynaştırıp yalnız olmadıkları duygusunu aktarmaktır. Küçük ama anlamlı bir organizede varmak istediğimiz yer Vezirköprü'nün geleceğine yatırım yapmaktır. Daha önce planlanmış programları nedeniyle katılamayan başta Vakıflar Genel Müdürümüz Burhan Ersoy, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'de Daire Başkanı Adem Tuncer, Kardemir Karabük Demir Çelik Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Narin, Kunduz Güreşleri Ağası Halil İbrahim Çiçek, İşadamı Ferhat Özdemir olmak üzere bizlere desteklerini esirgemeyen ve bu kahvaltıya katılan tüm öğrenci ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Mevzuatı Geliştirme Daire Başkanı Bekir Keleş'te:" Eğitime verilen katkı en değerli katkıdır. Gördüğüm kadarıyla Vezirköprü artık dışarıya sadece inşaatçı değil çok sayıda üniversite eğitimi için de öğrenci gönderiyor ve nitelikli bölümlerde okuyorlar. Öğrenci arkadaşlara her konuda kapımız açık.." dedi. Ankara'da okuyup ta Platformun faaliyetlerine katılım sağlayan ve bu yıl Muş iline doktor olarak atanan Ercan Koral ise Ankara'da eğitim gördüğü süreçte Ankara & Vezirköprü Platformu'nun sürekli yanlarında olduğunu, Platformun Vezirköprülü öğrenciler için önemli bir şans olduğunu belirtti. Kahvaltı programına Cumhurbaşkanlığı Mevzuatı Geliştirme Daire Başkanı Bekir Keleş, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'da Pilot Tümgeneral Yaşar Kadıoğlu, KOSGEB Müşaviri Erdal Çınar, Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi Ahmet Şener Seven, Ankara Samsun Dernekler Federasyonu (ASDEF) Başkanı İbrahim Işık, Ankara Önder-İmam Hatipliler Derneği Başkanı Uğur Korkmaz, Milli Güreşçi Erol Fidan, Stajyer hakimler Enes Edis, Ö. Faruk Özgüngör, Veteriner hekim Ali Şimşek ve ailesi, Alanşeyhi Köyü Dernek Başkanı Mustafa Yörür ve Yönetim Kurulu üyeleri, İnşaat mühendisi İbrahim Yörür, Alan Köyü Dernek Başkanı Alaettin İdareci, Bşk. Yrd. Bayram Kara, emekli öğretmen Mehmet Cihangeri ve ailesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Bilgi İşlem Koordinatörü Yazılım Uzmanı Mutlu Acer, Ankara Büyükşehir Belediyesi 188 Cenaze Hizmetleri Şefi Muhammed Acer, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Batı Döner Sermaye Muhasebe Müdürü Selim Deniz, Başkent 1919 Samsunlular Derneği Genel Sekreteri Satılmış Akyüz, Fehmi Tez, Bozbaşoğlu İnşaat sahibi H. İbrahim Bozbaş, Avukat Hakan Erdemir, Doktor Ercan Koral, Karaköy Dernek Başkanı Muhittin Koca, Yardımcısı İbrahim Uysal, Karaköy Dernek eski Başkanı Bayram Elma, Mali müşavirler Sadık Cömert, Hüseyin Fakı, Din görevlileri Burak Günel, H. İbrahim Tarkan, Mehmet Kandemir, Hüseyin Tetik, öğretmen Nazım Kartal, işadamları Şükrü Özdemir, Şerif Duman, Kadir Ünver ve ailesi, Oğuzhan Bektaş, Polis Memuru Enes Yılmaz, Celal Atmaca ve Ankara'da değişik üniversitelerde okuyan kalabalık bir öğrenci gurubu katılım sağladı.

Ayrıca bir programları nedeniyle Ankara'ya gelen Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Fişekçi, Meclis Başkanı Bekir Karadaş, Meclis üyeleri Ahmet Peşkinel, Şükrü Yiğit ile Vezirköprü Özlem Gazetesi imtiyaz sahibi Kemalettin Ağca'da üniversiteli öğrenciler kahvaltı etkinliğine katılarak duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

AdminAdmin