GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 15:49

“VEZİRKÖPRÜ`DE OTOPARK SORUNUNU BİLE ÇÖZMEDİNİZ”

“VEZİRKÖPRÜ`DE OTOPARK SORUNUNU BİLE ÇÖZMEDİNİZ”

“VEZİRKÖPRÜ`DE OTOPARK SORUNUNU BİLE ÇÖZMEDİNİZ”

“VEZİRKÖPRÜ`DE OTOPARK SORUNUNU BİLE ÇÖZMEDİNİZ”

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, ilçede devam eden parkomat uygulamasına tepki göstererek,"O kadar uyarmamıza rağmen bu sistemi kaldırmadılar. Bu sistem kime fayda sağlıyor?" otopark sorununuzu mu çözüyor anlamadım dedi.

 Samsun'da parkomat kaldırılırken, Vezirköprü ilçesinde devam etmesi tepkiyle karşılanıyor. CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, parkomatın kaldırılması ve ilçeye acilen otopark yapılması konusunda çağrılarını yeniledi.

Bayburtlu, "Samsun merkez ve ilçelerinin önemli kısmında kaldırılan parkomat uygulaması Vezirköprü’de ısrarla devam ediyor. Vezirköprü halkının geçim sıkıntısı çektiği şu günlerde  bile, insanlar mazot fiyatlarının yüksek olmasından dolayı şehir merkezine zor gelebilirken, bir de başka sorun parkomatla karşılaşıyorlar. Defalarca hatırlatmamıza rağmen 'bu uygulama, halkımızın isteği doğrultusunda halk yararına kaldırılmalı' uyarılarımıza rağmen birileri ısrarla uygulamayı sürdürme inadında. Biz bu konunun üzerinde duruyoruz. Parkomatın kaldırılması için çaba sarfediyoruz; fakat araştırmalarımız neticesinde parkomatın, Adalet ve Kalkınma Partisi belediye meclis üyeleri tarafından ısrarla talep  edildiğini duyuyoruz "dedi.

CHP İlçe Başkanı Bayburtlu, "Samsun ve ilçelerinin çoğunda  uygulanmayan parkomat Vezirköprü ilçemiz için kimler ve niçin bu kadar önemli kimlere, ne fayda sağlıyor? Anlamak mümkün değil. Şimdi soruyorum; Büyükşehir Belediye Meclisi'ne bu talepte kimler bulundu? Bu uygulama CHP Samsun Belediye Meclis Üyelerinin karşı çıkmalarına rağmen neden ısrarla istendi? Vezirköprü’de yıllardır konuşulan ancak bir türlü başarılamayan işlerden biri otopark sıkıntısı giderilemezken, bu sıkıntının da ceremesi halka, Vezirköprülülere mi yükleniyor?  İnsanlar dükkanlarının önüne araçlarını park edemiyor nerdeyese park yüzünden her kavgalar oluyor. İnsanları bir birine düşürüyorsunuz. Görüyoruz ki kendi yerine sahip çıkamayan belediyenin zabıta arabaları bile par yeri bulamıyor.  Bir çok konuda olduğu gibi beceremediğiniz otopark sorununun da Halkımıza söz veriyoruz; bu sorunlar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında tamamen ortadan kaldırılacaktır "dedi.

AdminAdmin