GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2022 10:04

Vezirköprü TSO ve KOSGEB İşbirliğinde “KOBİ Gelişim Destek Programı” Tanıtımı yapıldı.

KOSGEB ‘’Kobigel – KOBİ Gelişim Destek Programı 2022 Yılı Proje Teklif Çağrıları’’ Bilgilendirme semineri Samsun KOSGEB İl Müdürü Nebahat LİVAOĞLU ve KOSGEB Başkanlığı Süreç Danışmanı Ahmet Dursunoğlu tarafından Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti.

Vezirköprü TSO ve KOSGEB İşbirliğinde “KOBİ Gelişim Destek Programı” Tanıtımı yapıldı.

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir FİŞEKCİ ve Oda Üyelerinin katıldığı toplantıda, KOBİGEL Projesi Teklif Çağrısının İçeriği hakkında detaylı bilgiler verildi.

Sunumu Gerçekleştiren KOSGEB Başkanlığı Süreç Danışmanı Ahmet DURSUNOĞLU ve KOSGEB Samsun İl Müdürü Nebahat LİVAOĞLU “Proje ile imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin modern teknolojiler ve iş modelleriyle çalışma kapasitelerinin geliştirilmesi, verimliliklerinin artırılması, ürün ve üretim süreçlerinin kalite standartlarına uygun hale getirilmesi ile imalat sanayi KOBİ’lerinin ulusal ve uluslararası rekabet güçlerinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda imalatçı işletmeler 13 Ocak 2023 tarihine kadar projelerini online olarak gönderebilirler. Makine Teçhizat, Yazılım, Personel, Eğitim, Danışmanlık, Test ve Analiz gibi ihtiyaçlarınız için destek başvurusunda bulunabilirsiniz.’’ dedi.

Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir FİŞEKCİ, "seminere katılan üyelere teşekkür ederek “Proje hakkında vermiş olduğu kıymetli bilgiler için değerli Müdürümüze şükranlarımızı sunuyorum. Önümüzdeki günlerde üyelerimiz yararına olacak birçok konuda bilgilendirme seminerleri ve eğitimler gerçekleştireceğiz, üyelerimizin finansal kaynaklara erişimi ile ilgili destek olmaya azami ölçüde gayret edeceğiz” dedi.

Program üyelerden gelen soru, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

 

AdminAdmin