GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2022 15:36

Vezirköprü Şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yıldız Toprağa verildi

Vezirköprü Şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yıldız Toprağa verildi

Vezirköprü Şehidi Piyade Uzman Çavuş  Mustafa Yıldız  Toprağa verildi

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yıldız'ın cenazesi, Vezirköprü Oymaağaç mahallesinde toprağa verildi.

Şehit Mustafa Yıldız'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Oymaağaç Mahallesi'ndeki babaevine getirilerek helallik alındı. Cenaze, daha sonra askerlerin omuzlarında taşınarak mahalle meydandanındaki alana götürüldü. Anne Zübeyde Yıldız, "Vatanımız sağ olsun. Biz iyi evlat yetiştirmişiz. Şükürler olsun Allah'a. Kara gözlü yavrum. Vatan için dimdik duracağım" dedi.

Şehidin asker elbisesi giyen kardeşi Havva Yıldız ise "Biz şehidiz, siz leşsiniz, benim kardeşim şehit oldu, bayraklara sarıldı da gitti.

İl Müftüsü Seyfullah Çakır'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, bir müddet top arabasıyla taşınarak  Oymaağaç Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze törenine şehidin ailesi yakınları ile Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta ile milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.
 

AdminAdmin