GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2023 08:33

VEZDEF DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

VEZDEF DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

VEZDEF DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Vezirköprü Sivil Toplum Kuruluşları ( VEZDEF) olarak, kurucusu dört federasyon dan birisi olan, Samsun’un en büyük sivil toplum kuruluşu olan, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Yönetim Kurulu, deprem gündemi ile bir hafta arayla ikinci kez 16 Şubat 2023 Perşembe akşamı genel merkezde, Genel Başkan Hasan Kaya AŞCI’nın başkanlığında toplandı.

Genel başkan yardımcıları, Ferhat ÇINAR ve Ahmet TURKUT ile birlikte katılım sağladığı toplantıdan bilgi veren yönetim kurulu 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli meydana gelen deprem sonrası bölgedeki depremzede kardeşlerimizin yarasına merhem olmak amacıyla sosyal sorumluluk projesi olarak Adıyaman merkeze kurulmakta olan “Samsun Köyü”müzün konteyner evlerinin son halini, eksiklerin giderilmesi ve sürecin hızla tamamlanması adına bir dizi kararlar aldık.

Bu anlamda 50 adet konteyner evin yaşam alanı olarak; ihtiyaç olan her türlü donatım malzemelerinin alınması, bölgeye kurulan konteyner evlerde kalacak olan kardeşlerimizin yeme-içme ihtiyaçlarının kurulan mutfakta üç öğün yemek ikramı ile karşılanması, çamaşırhane için gerekli makina, gıda ve ayni malzemeler için depo olarak 10 adet çadırın kurulması, 250 adet ranza, yatak alınması kararlaştırıldı.

Ayni yardımların devam etmesi ve giden bu ihtiyaç malzemelerinin bizzat kendi ekibimiz tarafından oradakilere ve çevredeki ihtiyaç sahiplerine dağıtımının yapılması gerektiği görüşü belirlendi. Ayrıca “Samsun Köyü”müzün idari işlerini yönetmek üzere biz bölgeden çekilinceye kadar bir yönetici görevlendirmesi, federasyon ve SAMKON yönetim kurulu üyelerinin de haftalık nöbetler ile orada idareye destek olması, yardımların doğrudan temini ile ulaştırılması kararlaştırıldık.

Bağış ve Deprem Yardımı olarak toplanan her kuruşun bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sosyal sorumluluğu ve bilinciyle, depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya, acılarını paylaşmaya, maddi ve manevi desteklerimizi sağlamaya devam edeceğiz.

Hayırsever kardeşlerimize, maddi ve manevi destek olan herkese, bölgede ilk günden beri insan üstü gayret gösteren kıymetli yönetim kurulu üyesi arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyoruz” denildi.

 

AdminAdmin