GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2022 17:12

!!! ÜRETİCİLERİMİZİN DİKKATİNE !!!

!!! ÜRETİCİLERİMİZİN DİKKATİNE !!!

!!! ÜRETİCİLERİMİZİN DİKKATİNE !!!

!!! ÜRETİCİLERİMİZİN DİKKATİNE !!!

- E Devlet Kapısı Hizmetinden Arazi Bilgilerinde Değişiklik Yapmayan, Sadece Ürün Güncellemesine Gidecek Çiftçiler Yararlanabilecektir.

- E Devlet üzerinden başvuru yapan üreticilerimizin fiziksel olarak dosya yaptırmalarına gerek yoktur.

- Ürün güncellemeleri ŞUBAT ayı içerisinde yapılabilecektir.

- Parsel ekleme-çıkarma işlemleri İlçe Tarım Müdürlüklerinden yapılacaktır.

- Kiralama yoluyla yeni parsel ekleyecek olan çiftçilerimizin kira sözleşmelerini muhtar ve azaya imzalatmaları gerekmektedir.

- Parsellerin bitmiş olan kira sözleşmeleri de E Devlet üzerinden yapılamayıp İlçe Tarım Müdürlüklerinde yapılacaktır.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÇKS'YE KAYIT AŞAMALARI:

Çiftçimiz, e-Devlet Kapısına kendi kimlik bilgileri ve şifresi ile giriş yapar. Hizmeti kullanabilmek için arama kısmına 'ÇKS' yazılır. Çiftçi Kayıt Sistemi Kayıt Yenileme Başvurusu (Gerçek Kişi/Tüzel Kişi) hizmeti seçilir. Açılan ekranda ilk başvuruyu yapmak için 'Yeni Başvuru' butonuna tıklanır. Aydınlatma metni okunur ve aşağıda bulunan 'Onaylıyorum' kutusu işaretlenerek 'Devam Et' butonuna tıklanır. Açılan sayfada ÇKS sistemindeki kayıtlı bilgiler görüntülenir ve iletişim bilgileri kontrol edilir. İhtiyaç halinde bu ekran güncellenir. Kayıtlı araziler görüntülenir ve gerekirse ürün bilgileri 'Ürün Bilgisi Değiştir' butonu ile güncellenir. Son ekranda başvuruya ait tüm bilgiler görüntülenir. Başvuruya ait ilk destek ödemesinden mahsup edilecek başvuru ücreti görüntülenerek onaylanır ve başvuru tamamlanır. Tamamlanan başvuruları görüntülemek için 'Başvuru Listesi' butonuna tıklanır. Başvuruların listelendiği ekrandaki 'Başvuru Durumu' sütununda başvurunun durumu görüntülenebilir. Tamamlanan başvurular İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin değerlendirilmesi aşamasına geçer.

AdminAdmin