GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2022 09:01

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCILERE TOPLAM 100 BİN TL BURS..

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCILERE TOPLAM 100 BİN TL BURS..

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCILERE TOPLAM 100 BİN TL BURS..

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCILERE TOPLAM 100 BİN TL BURS..

Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından bu yıl 8.si organize edilen, Ankara'da eğitim gören Vezirköprülü üniversiteli öğrencilere burs sağlanması komisyonda görüşülerek karara bağlandı.

Platform yönetim kurulu başkanı Murat Gülşen, Yönetim Kurulu üyeleri Zekai Korol, Tamer Taş, Hayrettin Yılmaz, Mustafa Sezer, Sami Tuzcu ve Yunis Kuzu'dan oluşan komisyonda, Ankara'da 150 civarında Vezirköprülü öğrencinin arasında 47 öğrencinin burs başvurusu yaptığı tespiti yapıldı. Durum değerlendirmesi sonucu 32 öğrenciye Eylül ayından geçerli, 9 ay burs verilmesi karara bağlandı.

Başkan Murat Gülşen, yaptığı açıklamada; " Geçen haftalarda tüm Yönetim Kurulu üyelerimiz ile yaptığımız toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yine Vezirköprülü işinsanı, bürokrat, ticaret erbabı hemşehrilerimiz tarafından sağlanan ekonomik imkanlar ile üniversiteli arkadaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz, yurt dışı dahil, ülkemizin değişik illeri ile Ankara'da destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz."dedi.

Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Zekai Korol'da;" Bu yıl çok anlamlı olan bir durum daha varki, daha önceki yıllarda Platform aracılığı ile burs alıp, okulu bitiren ve ülkemizin değişik illerinde doktor, Savcı, Avukat, hakim ve öğretmen olan kardeşlerimiz de bu yıl burs veriyorlar." dedi.

 

AdminAdmin