GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-08-2022 14:40

Taşımalı Eğitime Uygulama Oteli Yemek Verecek

Taşımalı Eğitime Uygulama Oteli Yemek Verecek

Taşımalı Eğitime Uygulama Oteli Yemek Verecek

Taşımalı Eğitime Uygulama Oteli Yemek Verecek

Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu tarafından taşımalı eğitimdeki öğrenciler için verilen yemek hizmetini bu yıl Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olan Uygulama Oteli verecek. 5665 öğrenciye yemek verecek olan Şahinkaya MTAL yaklaşık 18 Milyon Liralık iş yapacak.

Geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nca pilot il olarak belirlenen Van’da uygulanmaya başlanan sistemi Vezirköprü’de de ilk defa uygulamak isteyen Vezirköprü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu yönetimi öncülüğünde geçtiğimiz yıl üretim yapmak için yemek fabrikasını Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinin bir bölümüne kurmuştu. Bu kapsamda da geçtiğimiz yıl toplam 6000 öğrencinin yemeği Şahinkaya MTAL’de kurulan yemek üretim merkezi tarafından karşılanıyordu.

Bu yıl bu işi kendileri yapmak isteyen Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle geçtiğimiz günlerde protokol imzalayarak İlkokul ve Ortaokuldaki toplam 3260, Liselerde bulunan 2405 olmak üzere toplam 5665 taşımalı eğitim öğrencisinin yemek ihtiyacını karşılayacak. Bu kapsamda Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmetin verilebilmesi amacıyla 17 kişilik ekibin yanı sıra öğrenciler de sistemin ilerleyişinde destek olacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata; “2022-2023 Eğitim – Öğretim yılında taşımalı öğrencilerimize öğle yemeği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan protokol ile Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından verilecektir. İlçemizde taşıma yemeği işini başlatan ve 2 yıldır başarıyla sürdüren Öğretmenevi yönetimine teşekkür ederiz” dedi.

AdminAdmin