GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2022 18:13

SUAT PALA GÜNDEM YAZISINDA VEZİRKÖPRÜ`NÜN OYLARINI %77`LERE ÇIKARAN BEKİR KELEŞ TEKRAR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAĞI BEKLENİYOR.

SUAT PALA GÜNDEM YAZISINDA VEZİRKÖPRÜ`NÜN OYLARINI %77`LERE ÇIKARAN BEKİR KELEŞ TEKRAR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAĞI BEKLENİYOR.

SUAT PALA GÜNDEM YAZISINDA VEZİRKÖPRÜ`NÜN OYLARINI  %77`LERE ÇIKARAN BEKİR KELEŞ   TEKRAR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI  OLACAĞI BEKLENİYOR.

    2018 Genel seçimlerde AK Parti Samsun 27. dönem milletvekili adayı 6. Sıradan yer alan Cumhurbaşkanlığı Mevzuat İnceleme ve Yayın Daire Başkanı Bekir Keleş kıl payı vekilliği kaçırmıştı.
     Vezirköprü halkı Sorunların çözümü ve yatırımların yapılması konusunda iktidar partisinden vekil çıkarabilmek için sandıkta elinden geleni yaparak  Vezirköprü`nün oyunu % 77`lere çıkardı. Fakat Bekir Keleş vekilliği nasıl kıl payı kaçırdı işte herkes bu soruyu soruyor.
    Önceki seçimleri değerlendirdiğimizde esas oynanan oyun ortaya çıkıyor.  Vezirköprü ortalamasında MHP oyu 8 bin bunun 4 bini İYİ Partiye gitti kaldı 4 bin oy, oysa MHP 9 bin oy aldı bu 9 bin oyun 5 bini Ak Partiye gitti bir önceki seçime göre Ak Partide 5 bin düşüş, MHP de 5 bin artış var köyler tek tek incelendiğinde bir çok köy bilinçli olarak yönlendirilmiş durumda. 
    Yani kısacası Vezirköprü`de birileri Bekir Keleş`in önünü kesmek için iyi çalışmış Ak Partinin oylarını MHP ye yönlendirmiş ve burada hem Vezirköprü`ye ihanet etmiş oldu, hem de Ak Partiyi bir milletvekilinden etmiş oldu. Tabloya baktığımızda el altından İYİ Partiye çalışmış olacak ki Samsun Ak Partinin 1 vekilini az bir farkla İYİ partiye kaptırmış oldu.                 Vezirköprünün oylarını yükselten Bekir Keleş`in trekrar aday adayı olacağı bekleniyor. 

AdminAdmin