GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2022 08:34

SAMSUN VALİSİ VATANDAŞLARI UYARDI

“Tüm Vatandaşlarımızın Karbonmonoksit Zehirlenmesi Konusunda Hassasiyet Göstererek Gerekli Tedbirleri Alması Hayati Önem Arz Etmektedir”

SAMSUN VALİSİ VATANDAŞLARI UYARDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, içerisinde bulunduğumuz kış mevsiminde yaşanması muhtemel karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı bir açıklama yaparak, vatandaşlarımıza gerekli önlemleri alması için uyarılarda bulundu.

Kış mevsiminin soğuk ve yağışlı havayla birlikte etkisini hissettirmeye başladığı bugünlerde vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı önlemler almasının büyük bir önem arz ettiğini dile getiren Dağlı, “Baca temizliği düzenli olarak yapılmayan kombiler ve özellikle lodosa bağlı olarak sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle maalesef ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de zaman zaman zehirlenme vakaları yaşanmaktadır.

Bu nedenle, tüm vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmesi konusunda hassasiyet göstermesi, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için gerekli tedbirleri alması, yılda en az bir defa kombi bacası ve diğer bacaların temizliğinin mutlaka yetkili kişilerce yapılması, özellikle lodosun etkili olduğu günlerde daha dikkatli olunması, sobadan çıkan zehirlenmeleri önlemek için yatmadan önce sobanın söndüğünden emin olunması hayati önem arz etmektedir.” dedi.

 

AdminAdmin