GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2022 09:07

Samsun Gençlik Buluşması gerçekleşti

Ankara Samsun Federasyonu’ tarafından gerçekleştirilen Samsun Gençlik Buluşması, yoğun katılımla gerçekleşti.

 Samsun Gençlik Buluşması gerçekleşti

ATO kongre merkezinde, Samsun milletvekilleri Samsunlu bürokratlar, akademisyenler ve Samsun ilçe belediye başkanlarıyla binlerce Samsunlunun katıldığı gecede konuşan ASFED Başkanı Osman Yılmaz, “ASFED bir yönetim hareketidir. Biz kendimize şu ilkeleri rehber edindik. Bu harekette önce ben diye bir şey yoktur, biz vardır. Bu hareket önce Samsun ilkesiyle hareket eder. Bu hareket milletin manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. İşte bu anlayışla kuruluşumuzdan bu yana eğitimden kültüre, sanattan spora birçok dalda faaliyeti hep birlikte imza attık” diye konuştu.

Yılmaz, Ankara’da yaşayan Samsunlular için birçok hizmete imza attıklarını söyleyerek gençler için burs imkanı sağladıklarını ,  “Sosyal yardımlaşmayı sadece Samsunluya değil Ülkemizin her yerinde yaptık. Ankara’ya gelen her Samsunluya ev sahipliği yaptık. Bugünden sonra Mustafa Kemal'in yaptığı kurtuluş meşalesini elden ele taşıyalım. Bu gece gerçekten bu zamana kadar Samsun’un en güzel gecesi Samsun gençliğinin gecesi, o gençlerin kendi başarısı ve kendi becerisinin gecesi diyorum ve şu an bu salon ful dolu inanın dışarıya çıkın bakın bu kadar da insan dışarıda kaldı. Yani çok güzel şeyler oluyor. Çünkü Türkiye'de çok büyük bir aileyiz. Derneklerimizle beraber inanılmaz güzel bir gücümüz var. Hamdolsun Rabbime bu akşam da yani anlatmaya gerek yok. Her şey ortada” diye konuştu.

Gecede, resim, şiir ve fotoğraf alanında düzenlenen yarışmada dereceye girenlerin ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından sosyal medya fenomeni Fevzi Kaan Türker sahne aldı. Türker'in ardından Volkan Arslan sahneye çıktı. Yöresel şarkılar söyleyen Volkan Arslan’a sahnede dans ekibi de eşlik etti. Gecede sahneye son çıkan isim ise ünlü sanatçı Haluk Levent oldu. Haluk Levent, etkinlik sırasında sahneden inerek yaşlı ve engelli vatandaşlarla dans etti. Samsun Federasyonu tarafından düzenlenen gençlik şölenine katılanlar ise, gecenin çok güzel olduğunu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ettiklerini aktardılar.

AdminAdmin