GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2022 08:31

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ TANITIM TOPLANTILARI BAŞLADI

Kırsal Kalkınma Destekleri Tanıtım Programı hakkında Samsun İl Tarım ve Orman Müdürümüz İbrahim SAĞLAM açıklamalarda bulundu. Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları A iş Planı ve B İş Planı müracaatlarının 09 Aralık 2022 tarihi itibariyle başladığını hatırlatan İl Müdürümüz SAĞLAM:

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ TANITIM TOPLANTILARI BAŞLADI

"Bakanlığımızın, önümüzdeki yıl için kapsam ve rakamca artırarak güncellediği Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları A iş Planı ve B İş Planı müracaatları 09 Aralık 2022 tarihi itibariyle başlamış ve yatırımcılarımız da bu kapsamda Bakanlığımızın internet sitesi üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.

Üreticilerimiz ve yatırımcılarımızın Proje kapsamında belirtilen desteklemelerden yararlanabilmeleri için Bakanlığımızca ilan edilen Son Başvuru Tarihleri ise şu şekildedir:

-Tarımsal Sanayiye Yönelik Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım Projeleri için son başvuru tarihi 10 Şubat 2023,

-Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları A iş Planı (Makine ve Ekipman Desteklemeleri) Projeleri için son başvuru tarihi 20 Ocak 2023,

-Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları B iş Planı Projeleri içinse son başvuru tarihi 20 Ocak 2023' tür.

Söz konusu Desteklerin (KKYDP) tanıtılması amacıyla İlimiz sınırları içerisindeki 17 İlçemizde bir dizi tanıtım toplantıları düzenlenecek olup ilk toplantımız Çarşamba İlçemizin Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilmiştir. Yatırımcı ve üreticilerimizin yoğun ilgi gösterdiği bu toplantılarda; KKYDP kapsamındaki 50 bin TL ile 7 milyon TL arasındaki tarıma dayalı sanayi tesislerine proje karşılığı verilebilecek olan hibeler ile üreticilerimize 5 bin TL ile 500 bin TL arasındaki tarım makinelerine verilebilecek hibe uygulamaları hakkında bilgiler aktarılmaktadır.

Bizler Bakanlık olarak; İlimiz genelindeki tüm yatırımcı ve üreticilerimizin bu hibe Programından haberdar olmaları ve bahsi geçen desteklemelerden yararlanabilmeleri amacıyla ilgili birim ve ekiplerimizle birlikte her türlü gayreti göstermekteyiz. Üreticilerimizin, bu Programın mahiyeti ve hibe destekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için; İl Müdürlüğümüz bünyesindeki Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüze veya ilçelerde de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize başvurmaları gerekmektedir.

Yine bu Programdan ve hibelerden haberdar olan tüm yatırımcılarımız ve üreticilerimizin çevrelerini de haberdar etmeleri İlimize daha fazla kaynak aktarılmasında önem arz etmektedir. Sözlerimi bitirirken, Programın ve yatırımların İlimiz tarımı ve sanayiisi ile üretici ve yatırımcılarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

 

AdminAdmin