GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2023 15:10

KARAKÖY DERNEĞİ DEPREMZEDELERİN YANINDA.

KARAKÖY DERNEĞİ DEPREMZEDELERİN YANINDA.

KARAKÖY DERNEĞİ DEPREMZEDELERİN YANINDA.

Ankara'da faaliyet gösteren Vezirköprü Karaköy Derneği, güney illerimizdeki büyük deprem felaketinin ilk gününden itibaren organizasyonu ile gerek bölgeye iş makinası gönderme gerekse gıda-giyim eşyası gönderme, ısınma ihtiyacı için bir tır odunu direk deprem bölgesine yönlendirme olmak üzere göz dolduran önemli çalışmaları ile öne çıktı.

Süreç devam ederken deprem bölgesini terk ederek Ankara'ya gelen 4 ayrı aileyede ev açıp eşyalarını donatan dernek yönetimi Miraç Kandili akşamında da vefat eden depremzedeler anısına dernek lokalinde geniş katılımlı- yemekli mevlit etkinliği düzenledi.

Karaköy Dernek Başkanı Muhittin Koca; " Felaketin ilk anından itibaren yüreğimize oturan acının yansıması olarak yönetim kurulu üyelerimiz, gerek köyümüzdeki gerek Ankaradaki köylülerimiz ve yurt dışında bulunanan Karaköyluler birliğimizi icraata dönüştürerek derdi paylaştık, imkânlarımızın üstünde gayret göstererek elimizden geleni yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ankara da bulunan diğer Vezirköprülü stk'lar ile de karşılıklı yardımlaşarak etkimizi gücümüzü artırıyoruz." dedi.

Dernek başkan yardımcısı Ibrahim Uysal ve yönetim kurulu üyeleri de organizasyonun her safhasında katkı sunuyorlar.

AdminAdmin