GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2023 17:47   Güncelleme : 27-01-2023 17:55

HİÇ UTANMADILAR

Vezirköprü`nün kaderİ der geçeriz.  Hâlbuki Vezirköprü`nün kaderini değiştirmek bizim elimizde.

HİÇ UTANMADILAR

Vezirköprü`nün kaderİ der geçeriz.  Hâlbuki Vezirköprü`nün kaderini değiştirmek bizim elimizde.  Çeyrek asırdır Vezirköprüde  yaptığımız gazetecilik mesleğinde bir çok olaya şahit olduk.  Bir çok seçim gördük  ama şu Vezirköprünün kaderini değiştirecek bir siyasetçi göremedik.  Hepsi Vezirköprü sevdalısıydı hepsi hizmet aşkıyla yanıyordu seçildikten sonra  ne aşk kaldı ne sevda.  Bizim sevdamız meğer makam aşkıymış makama geldikten sonra altındakilere emir vermek makam aracıyla gezmek onlar için en büyük hizmetmiş onu gördük.

                Şu memleketin kalkınması  ve işsizliğin önüne geçebilmek için yıllarca Organize sanayi bölgesinin kurulmasını, küçük sanayi sitesinin büyütülmesini yazmaktan söylemekten  ağzımızda tüy bitti.  Hiçbir siyasi tecrübesi, vizyonu , projesi olmayan kişileri makama getirdik Biz onlardan hizmet beklerken onlar sosyal medya hesaplarından  bizimle alay eder gibi bol bol resim attılar.

                Türkiyede yol seferberiliği. Organize sanayi kurma yarışı yapılırken bizim siyasetçiler  seyretmekten geri duramadı. Yol medeniyet dedik hiçbir yerde emsali olmayan Havza Vezirköprü arası yolda utanmadan gidip gelidiler yine utanmadan gidip geliyorlar.

                Arsa verin 5 yıldızlı otel yapalım dediler yerimiz yok demeye utanmadılar. OSB kuralım dediler yerimiz yok demeye utanmadılar. Kenevir fabrikası kurun dediler yerimiz yok demeye utanmadılar.  Yatırımcılar tekstil atölyeleri kuralım dediler  yerimiz yok demeye utanmadılar. TOKİ yapalım dediler Tikenli nalbantlıı, Kale içi gibi eski  mahalleri bırakıp tarım arazilerinde yer aramaya utanmadılar. Otopark yapmak yerine yollara plastik dubalar koymaya utanmadılar. Kunduz gibi bir milli değerimize sahip çıkamayıp Osmancık ilçesine kaptırmaya utanmadılar. Vezirköprünün nüfusunun 90 binlere düşmesine utanmadılar. Garip gurebanın yetimin hakkını makam araçları alarak benzin yakarak harcamaya utanmadılar egolarını tatmin etmek için esnafla uğraşmaktan utanmadılar. Kısacası hizmet yapmayıp halen oturdukları  koltuklarını işgal etmekten hiç utanmadılar.

 Birde bu yazıyı okumaya hiç utanmadılar.

 

AdminAdmin