GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2023 11:54

HEBA OLAN YILLAR, HEBA OLAN PARALAR

HEBA OLAN YILLAR, HEBA OLAN PARALAR

HEBA OLAN YILLAR, HEBA OLAN PARALAR

Tarihiyle doğasıyla köyleriyle büyüleyen Vezirköprü ne hallere düşürüldü. Her geçen gün batan Vezirköprü`yü böyle görmek içimizi acıtıyor. Yatırım yapılmadığından  dolayı hızla nüfusunun düşmesi nedeniyle Vezirköprülüler  doğduğu toprakları terk etmek zorunda kaldı.

Son 10 yılda Vezirköprü bir çok şey kaybetti.  Hep ben diyen zihniyet yüzünden Vezirköprülü yatırımcılarımız bile çevremizde kurulan organize sanayi bölgelerine gitmek zorunda kaldı. Her gün onlarca insanımız sabah servislerle komşu ilçelerdeki organize sanayi bölgelerine  çalışmaya gidiyor.  15 yıldır belli caddelerde  “küçük sanayi sitesi hayırlı olsun, Yeni belediye hizmet binası hayırlı olsun, Besi OSB hayırlı olsun,  Organize Sanayi Bölgesi hayırlı olsun” bunun gibi bir çok hayali projeyi etrafınızdaki afişlerde görürsünüz.

Biz dilimizin döndüğünce  Vezirköprünün bu rezilliğini anlatmaya çalıştık anlattıkça ya muhalefet olduk  yada birileri tarafından hedef tahtasına konduk. Ama zaman her şeyin ilacı, değerli okurlarımız Vezirköprü`nün bu geri kalmışlığını bu günlerde hissetmeye ve görmeye başladı.  Hayali projelere harcanan tabela paraları proje paraları kimin cebinden çıktı oturup sorgulamamız lazım.  Samsun`a yolcu taşımacılığı yapılmak için alınan minibüsler ne oldu, ne olacak yarı fiyatına geri satıldı. Altyapıya harcanan paralara ne oldu, Vezirköprü  Tır garajına yeni hizmet binası yapacağız diye aylarca reklam yapıldı tabelalar projeler yapıldı bu paralar kimin cebinden çıktı.  

Mevcut hizmet binasını yeniliyoruz diye harcanan paralar kimin cebinden çıktı.  Elbet bunların hesabı  bir gün sorulacak. Şimdi seçime iki ay kala Mevcut belediye binasını yıkacağız diye içerisinde onlarca esnafı mağdur etmeye ne hakkınız var. Bu insanlar ne yapacak sizin bu yanlış kararlarınız nedeniyle yine Vezirköprü esnafı kaybedecek. Bu esnaf tahliye kararı istediğinizde nereye gidecek yer gösterebilecekmisiniz masraflarını karşılayabilecekmisiniz.  Madem böyle bir fikriniz vardı neden bu dükkanları kiraladınız niye bu esnaflara masraf ettirdiniz.  Vezirköprü`ye yapılan bu haksızlığı bu başarısızlığı kabul etmiyoruz  Vezirköprü`deki bu başarısızlığı ne tarih affeder ne bu millet şunu utmayın  bu başarısızlığınız arşivlerde her zaman yerini koruyacaktır. Başarısızlığınızı kapatmak için  yapılmayan hayali projelerinizle  yıllardır Vezirköprülüleri ve Samsun milletvekillerimizi kandırdınız.

AdminAdmin