SİYASET
Giriş Tarihi : 17-03-2023 20:34

GÖZLER BU İKİ İSİMDE

GÖZLER BU İKİ SİMDE

GÖZLER BU İKİ İSİMDE

GÖZLER BU İKİ SİMDE

14 Mayısta yapılacak Milletvekilliği seçimleri için aday adayları çıkmaya başladı. Ak Partiden Samsun Milletvekili seçilebilmek için ilk sıralardan yer bulmaya çalışan vekillerin yarışı devam ederken gözler Vezirköprü`ye çevrildi.

İktidara tam destek veren Vezirköprü`nün hiç Milletvekili çıkaramayışı Sivil toplum örgütleri, Odalar, dernekler bir araya gelerek seçilebilir sıralardan bir vekil adayımız çıkarsa o partiyi destekleyeceklerini ifade ettiler. Son 15 yılda Vezirköprü`nün hızla göç verdiğini Vezirköprü`ye hiç yatırım yapılmadığını yatırım yapacak iş adamlarının ise Vezirköprüdeki yöneticiler tarafından ” yer yok” bahanesiyle komşu ilçelere yönlendirildiğini ilçede yanlış kararlar alarak ilçe ekonomisine büyük darbe vurulduğunu belirterek bu yüzden siyasi partilere seslendiler.

                İktidar partisi Ak Partinin Milletvekili seçiminde Vezirköprü`ye kontenjan vermesi gerektiğini belirten Vezirköprülüler ise Ankara`da bir çok kurumda üst düzey yönetimlerde bulunmuş  ve en son Vakıflar Genel Müdürlüğü yapmış Siyaseti bilen, bürokrasiyi bilen biri olarak Samsun ve  tüm ilçelerinde tanınan ve sevilen hatta tüm Türkiye`ninde  tanıdığı simalardan Burhan Ersoy`un veya Bir önceki dönem Vezirköprü oylarını %70 lere çıkaran daha önceki Samsun Milletvekili adayı Daire başkanı Bekir Keleş`in seçilebilir bir sıradan  Samsun Milletvekili adayı olmasını beklediklerini ifade ettiler.

AdminAdmin