GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2023 13:36

DEPREMZEDE AİLELER, ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU'NUN MİSAFİRİ.

DEPREMZEDE AİLELER, ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU'NUN MİSAFİRİ.

DEPREMZEDE AİLELER, ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU'NUN MİSAFİRİ.

Ankara & Vezirkopru Platformu, onbir farklı ilimizde meydana gelen büyük deprem felaketi duyumu sonrasında gerek deprem bölgesine ihtiyaç malzemesi (kefen vb.) gönderilmesi gerekse Ankara'ya gelen depremzede ailelerin ihtiyaçlarına cevap verilmesi yönünde çalışmalarına bu yönde ağırlık verdi.

Platform Yönetim Kurulu üyelerinin organizasyonu ile aynı ve nakdi yardımlarla 7 kişilik Kahramanmaraşlı depremzede bir aileye, yurtdışında yaşayan Vezirköprülü bir paydaş hemşehrimiz tarafından Platform uhdesinde bir yıllık ücretsiz tahsis edilen daire, tüm eşyaları döşenerek aile yerleştirilmiştir.

Ayrıca, Gaziantep, Malatya, Hatay ve Adiyaman'dan gelip Ankara'ya geçici olarak yerleşen 5 ayrı depremzede aileyede ev eşyası(beyaz eşya- oturma gurubu- halı ve mutfak gereçleri), giyim ve gıda yardımı yapılarak ihtiyaçları giderilmiştir.

Konu ile ilgili olarak, Ankara & Vezirkopru Platformu Başkanı Mustafa Sezer: "Deprem felaketi sonrası ivedi olarak Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile danışmalı olarak organize olduk. Katkıları ve teşvikleri ile ayrıca Vezirköprülü hemşehrilerimiz, Ankara'da faaliyet gösteren Vezirköprülü Derneklerimiz (Alanşeyhi Köyü Derneği, Karaköy Dernegi) ile yardımlaşarak depremzede ailelere katkı sunduk. Yönetim Kurulu üyelerimizin aileleri ilede bu ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek, eksiklerini birinci elden görmek istiyoruz. Yine bu ailelerin önümüzdeki Ramazan ayı dahil üç ay kuru gıda ve temizlik ihtiyaçlarını karşılama yönünde hazırlığımızı yaptık. Katkılarından dolayı hemşehrilerimize teşekkür ederiz. " dedi.

 

AdminAdmin