GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2023 14:56   Güncelleme : 01-03-2023 15:16

CEYLAN : “ARTIK KİMSE VEZİRKÖPRÜ`YÜ OY DEPOSU OLARAK GÖREMEYECEK”

(VEZDEF) Vezirköprü Dernerkler Federasoyunu geniş kapsamlı ve katılımın yoğunluk sağladığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda söz alan Başkan İsmail CEYLAN: “VEZDEF yönetim kurulu toplantımızı, genel başkan yardımcım, Yahya ÖZTÜRK kardeşimin ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

CEYLAN : “ARTIK KİMSE VEZİRKÖPRÜ`YÜ OY DEPOSU OLARAK GÖREMEYECEK”

Geniş katılımlı toplantımız da gördümki, benim konuşmalarım da söze başlarken, unutulmuş ilçem VEZİRKÖPRÜ diye haklı serzenişime katılan bir birinden kıymetli Vezirköprü sevdalıları, niçin unutulduğumuzu sorgulamaya ve haksız yere Vezirköprü yü unutanlarla yüzleşmeye kararlılar. Dün akşam gördüm ki, artık hiç kimse Vezirköprü yü oy deposu olarak göremeyecek. Dün akşam gördüm ki, bir birindenden kıymetli Vezirköprü sevdalıları, 20 yıldır en çok oy verdiği siyasi parti ilgililerine, bizim sizden Vezirköprü olarak, en az bir tane Millet vekili alacağımız var diyecek. Evet kıymetli hemşehrilerim, dün akşam sayabileceğim birçok şey gördüm ve bu beni çok mutlu etti. Dün akşam ki gördüğüm en önemli şey ise, yönetim kurulumdaki bütün Vezirköprü sevdalısı arkadaşlarımın hiç birisinin, şahsi olarak ne hükümetten, ne Vezdef ten bir menfaat devşirme amacı yok, hepsi kendi alanında, ekonomik özgürlüğü ne kavuşmuş, toplumda karşılığı olan arkadaşlarımız dı. Vezirköprü nün yıllardır tanıtımını yapmış, Kunduz güreşlerini marka değerine ulaştırmış, Çerkezköy’ün değil Trakyanın başarılı iş adamı kimliğini almış, o bölgedeki Vezirköprü derneklerini de bünyesinde toplayan bir federasyon un mimarı olmuş ve halen de başkanı olan, kıymetli kuzenim, Dedemin torunu(!) Bilal Acar tek başına kalkıp toplantıya gelmiş, kimisi toplantısını iptal etmiş, kimisi il dışında olmasına rağmen bu toplantıya yetişmiş…….Demem o ki,benim büyük Vezirköprü ailem, gerçekten büyük bir aile.

Aldığımız kararlara gelince;

Önce Vezirköprü de, tüm Sivil toplum kuruluşları nın ve tüm siyasi partilerin ilçe yöneticilerinin, muhtarların, akil insanların katıldığı büyük bir kahvaltıda bir araya gelip Vezirköprü yü konuşacağız. Bu toplantı için Teşkilat başkanım Ömer Keskin tam yetkiyle yetkilendirildi, komisyonu nu ile birlikte çalışmaya bugün başladı ve Bursa, Eskişehir, Ankara da ki Federasyon başkanımızı, Dernek başkanlarımızı, ziyaret ederek 11 Martı Cumartesi günü Vezirköprü de vereceğimiz kahvaltıya davet edecek.

Arkasından, Samsun da büyük bir Otel de, gene Vezirköprü STK ve yönecilerinin yanısıra, Samsun Valisi, İlçe Kaymakamları, Siyasi parti İl başkanları, siyasi partilerimizin Samsun Millet Vekilleri, Samsun Sivil toplum kuruluşları, SAMKON yönetimi ve Samkon’a bağlı federasyon lar, yerel ve ulusal basının katılımıyla gerçekleşecek olan yemekli bir toplantı yapacağız.

İstanbul da ki Vezirköprü lülerin bir araya getirecek büyük bir etkinlik yapacağız, derneklerimizi daha etkin hale getirerek, hemşerilerimizin sorunları çözümünde daha da aktif olacağız.

Kurucu dört federasyon dan birisi olduğumuz, Samsun’un en büyük sivil toplum kuruluşu olan SAMKON’a , Samsun’un İstanbul da ki temsili noktasında her türlü katkıyı verecek, bir birinden kıymetli, başta Kaya AŞÇI başkanım olmak üzere, yöneticileriyle iş birliği içerisinde olacağız.

Ben dün akşam toplantıya katılan bir birinden kıymetli yönetim kuruluma, çok güzel ev sahipliği için Yahya Öztürk kardeşime ve Öztürk ailesine , telefonla canlı yayına Ankara dan katılarak, ben AMASIZ FAKATSIZ , konu Vezirköprü olursa 7/24 her şeye varım diyen, Kunduz güreşlerinin taze ağası, iş insanı Halil İbrahim ÇİÇEK kardeşime, ağır ceza hakimliğinden istifa ederek, serbest avukatlık yapan ve içimizde olacak olan Orhan GÜLÜNAY kardeşime, toplantıya katılan dernek başkanlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, aldığımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

AdminAdmin