GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2022 19:50

BÜYÜKŞEHİR MİSAFİR ETTİ

BÜYÜKŞEHİR MİSAFİR ETTİ

BÜYÜKŞEHİR MİSAFİR ETTİ

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu'nu kazanan ve KYK yurtlarına yerleşemeyen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri oldu. Yurda yerleşene kadar Vezirköprü Taşhan Otel'de misafir edilen öğrenciler, Başkan Mustafa Demir'e teşekkür etti.

2022- 2023 eğitim- öğretim yılının başlamasıyla birlikte kente gelen üniversite öğrencilerine Büyükşehir Belediyesi kucak açtı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu'nu kazanan ve KYK yurtlarına yerleşemeyen öğrenciler Büyükşehir Belediyesi tarafından misafir edildi.

BÜYÜKŞEHİR BİZİ SAHİPSİZ BIRAKMADI

Yurda ya da eve yerleşene kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait Vezirköprü Taşhan Otel'de misafir edilen öğrencilerden Buse Topçuoğlu, "Samsun'a Antalya'dan geldim. OMÜ Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümünü kazandım. İlk geldiğimde burayı çok bilmediğim için ne yapacağımı bilemedim. Ama Büyükşehir Belediyesi bizi sahipsiz bırakmadı" dedi.

MAĞDUR OLMAKTAN KURTULDUK

Rize'den gelen ve Vezirköprü Meslek Yüksekokulu'nda İç Mekan Tasarım Bölümü öğrencisi olan Beyzanur Bayındır da, "KYK Yurdu henüz açıklanmadı. Ondan dolayı da kalacak yer sıkıntımız vardı. Ancak Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçtiğimizde sorunumuz hemen çözüldü. Bizi şu an otelde ağırlıyorlar. Mağdur olmaktan kurtulduk. Hiç bilmediğimiz bir yerde kendimizi evimizde gibi hissettirdiği için Büyükşehir Belediyemize ve başkanımıza sonsuz teşekkürler" diye konuştu.

AİLEM SÜREKLİ DUA EDİYOR

Ordu'dan gelen Rumeysa Sevgili de, "Ek tercihle yerleştiğim için yurt başvurum henüz açıklanmadı. Biz de Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçtik. Onlar da bize hemen geri dönüş sağladı. Vezirköprü'de bizi otelde misafir ediyorlar. Belediyenin oteli olması benim için de ayrıca güzel. Güvenilir bir yer. Verilen hizmet çok güzel. Ailemin de bu durumdan haberi var, onlar da belediyenin bize sağladığı desteği çok olumlu karşılıyor ve dualarını da eksik etmiyorlar. Başkanımıza ve burada bana destek olan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

ONLAR BÜYÜKŞEHİR'E EMANET

1 Ekim’den bu yana öğrencileri misafir ettiklerini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü Taşhan Otel Tesis Sorumlusu Oğuzhan Karakuş ise şunları söyledi:

"Çalışma arkadaşlarım ile birlikte öğrencilerimize elimizden geldiği kadar evlerinde hissetmeleri için çalışıyoruz. Onların bize emanet olduğu bilinci ile hareket ediyor, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beyin talimatları doğrultusunda her türlü desteği veriyoruz."

 

AdminAdmin