EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-06-2023 11:11

BÜYÜKLERDEN OKUMA BAYRAMI ŞENLİĞİ

BÜYÜKLERDEN OKUMA BAYRAMI ŞENLİĞİ

BÜYÜKLERDEN OKUMA BAYRAMI ŞENLİĞİ

Samsun Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi tarafından Sarıdibek İlkokulu'nda açılan okuma yazma kursunu bitirenler için okuma bayramı şenliği gerçekleştirildi.

 Bu eğitim öğretim yılında açılan okuma yazma kursuna katılan 14 kursiyerin 10'u belge almaya hak kazandı. Başarılı kursiyerler için kurs öğreticisi Ümmü Habibe Özen tarafından okuma şenliği düzenlenerek belgeleri verildi. Okul çağında çeşitli nedenlerle okula gidemeyen kursiyerler okuma yazma öğrenmenin sevincini yaşadı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya, okuma yazma kursunun açılmasına vesile olan Sarıdibek İlkokulu Müdürü Murat Tozlu ve okuma yazma kursunda görev alan sınıf öğretmeni Ümmü Habibe Özen'e teşekkür ederek, "Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 'Her zaman, her yerde, herkes için eğitim' anlayışıyla hareket etmekteyiz. Yeter ki istekli kursiyerler olsun." dedi.  rler okuma yazma öğrenmenin sevincini yaşadı. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan “Okuma-Yazma Seferberliği” kapsamında Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslara devam eden kursiyerlerimiz eğitimlerini başarı ile tamamlayarak okur-yazar belgelerini aldılar.

         İlçemiz Sarıdibek Mahallesinde yer alan Sarıdibek İlkokulu’nda , Öğretmen Ümmü Habibe ÖZEN tarafından  Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce okuma yazma bilmeyen vatandaşların l. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi amaçlanan kursumuz başarıyla tamamlandı.Okul Müdürü Murat TOZLU tarafından kursu başarı ile tamamlayan 10 kursiyere “Okuma Yazma Belgeleri”  takdim edildi.

           En temel insan haklarından olan okuma-yazmayı , çeşitli nedenlerle öğrenememiş çok değerli büyüklerimizin burada, okur-yazar olarak kursumuzu başarı ile tamamlamalarından büyük bir mutluluk duyuyor ,diğer kişilere örnek temsil etmelerini umuyoruz.

           Kurum Müdürü Mustafa KAYA : “Öğrenmenin yaşı yoktur”  felsefesi ile kursa başlayan kursiyerlerin bugün okur-yazar olmasında emeği geçen  ve desteklerini esirgemeyenler Okul Müdürü Murat TOZLU ve Kurs Öğretmeni Ümmü Habibe ÖZEN’e  teşekkür etti.Kurs Öğretmeni Ümmü Habibe ÖZEN: Mahallemizdeki tüm okuma yazma bilmeyenler okur yazar hale gelene kadar çalışmalara devam edeceğini belirtti.

AdminAdmin