GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2022 14:48

BU BİNA DÖRT YILDIR YAPILAMADI

BU BİNA DÖRT YILDIR YAPILAMADI

BU BİNA DÖRT YILDIR YAPILAMADI

Vezirköprünün  önemli kurumlarından olan tarım ve hayvancılık konusunda çiftçilerin hizmet aldığı Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü binası 2019 yılında yenisinin yapılması için yıkılmıştı, tam 4 yıldır beklenen bina ne zaman yapılacak.

1970 yılında yapıln ve 2013 yılında çürük raporu verilmesine rağmen kullanılan ve 2017 yılında belediye tarafından yapılan asfaltlama çalışması sırasında ağır zarar gören Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü binası, dönemin Kaymakamı Yunus Emre Altıner’in talimatıyla boşaltılmıştı.
İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ne zaman yapılacağı ve nezaman kendi binasına taşınacağı ise merak ediliyor.

Konuyla ilgili olarak 2018 yılında AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt tarafından “Risk taşıdığı için tahliye edilen binamızın yeniden yapılması için çalışmalarımıza başlamıştık. Milletvekilimiz Hasan Basri Kurt bu iş için büyük çaba gösteriyordu.
Sonunda binanın yeniden yapılması için 1,5 milyon liralık ödenek ayrılarak 2018 yılı yatırım programına kondu. Bu yıl içerisinde eski bina yıkılarak yeni bina yapımına başlanacak. İlçemize hayırlı olsun.” Demişti.

Bu ifadelerin ardından  4 yıl geçmesine ve ödenek ayrılmasına rağmen sadece eski binasının yıkılarak boşaltılması ile kalan alanda herhangi bir çalışmanın yapılmaması “İlçe Tarım Müdürlüğü Binası Ne Oldu?” yanıtı bekliyor.

AdminAdmin