GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 20:28

Bir İftar Yemeği De Sen Ver”  Toplantısı Düzenledi

VEZDEF` “Depremzede Kardeşime 100 TL İle Bir İftar Yemeği De Sen Ver”  Toplantısı Düzenledi

Bir İftar Yemeği De Sen Ver”  Toplantısı Düzenledi

Yapılan toplantı sonrası yapılan açıklamada:  Kurucu dört federasyon dan birisi olduğumuz, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) olarak, üye federasyon başkanlarımızla genel merkezde “Başkanlar Kurulu” toplantısı yapılmıştır.

06/02/2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ‘‘Asrın Felaketi’’ olarak tarihin tozlu sayfalarında yer alan depremi ve sonrasında yaralarımızı birlikte sarmaya çalışğımız ayni ve nakdi yardımlar ile genel konular değerlendirildi.

SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya AŞCI Başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısında; Adıyaman’da kurulan ‘‘SAMSUN KÖYÜ’’ Konteyner Evleri projesinin son durumu ile yaklaşan Ramazan ayı etkinliklerimizi değerlendirip, Ramazan ayında yapılacak iftar programlarımız konuşuldu.

Adıyaman Samsun Köyü Konteyner Evleri’mizde Ramazan ayı boyunca depremzedelere federasyon ve derneklerimiz tarafından iftar yemeği ve sahur verilmesi, iaşe yardımlarının devam etmesi, ayni ve nakdi yardımların sağlanması için “Depremzede Kardeşime 100 TL İle Bir İftar Yemeği De Sen Ver” sloganıyla kampanya başlatılması kararlaştırıldı.

Ayrıca 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 13.Cumhurbaşkanlığı seçimi ile 28.Dönem Milletvekili genel seçimleri konusunda siyasi partilerden aday adayı olan arkadaşlarımızla birlikte olma, her türlü desteği sağlama ve seçilebilecek adaylarımıza tam destek olma konusunda fikir birliğine varıldı.

Toplantının Samsunlu hemşehrilerimize, depremzede kardeşlerimize ve federasyonlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

AdminAdmin