GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2023 10:57

5 İlçe Başkanı istifa etti, aralarında Vezirköprü de var

5 İlçe Başkanı istifa etti, aralarında Vezirköprü de var

5 İlçe Başkanı istifa etti, aralarında Vezirköprü de var

Samsun'da MHP'de deprem! 5 İlçe Başkanı istifa etti, il yönetiminde istifalar oldu. Samsun'da MHP Kavak, Ladik, Vezirköprü, Terme ve Salıpazarı İlçe başkanları görevlerinden istifa etti, MHP Samsun İl Yönetim Kurulunda da istifalar oldu.

 Samsun MHP'de Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, Terme İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel ve Salıpazarı İlçe Başkanı Hasan Yüksel, Ladik İlçe Başkanı Selami Aktaş görevlerinden istifa etti.

5 İLÇE BAŞKANI İSTİFA DİLEKÇELERİNİ VERDİLER

MHP Genel Merkezi geçtiğimiz günlerde Atakum İlçe Başkanı Murat Akoğlu ile Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün'ü görevden alırken, bugün ise Samsun MHP'de 5 ilçe başkanı istifa dilekçesini il Başkanlığına verdi. Görevden alınan MHP Atakum İlçe Başkanı Akoğlu'nun yerine Metehan Yusufoğlu, Çarşamba İlçe Başkanı Düzgün'ün yerine ise Harun Kaya atanırken, Kavak, Ladik, Vezirköprü, Terme ve Salıpazarı ilçe başkanlarının da, görevden alınacakları için, istifa ettikleri gündeme geldi.  MHP Samsun  İl Başkanı Osman Kandıra'nın Yönetim Kurulu'nda da, istifalar olduğu öğrenildi.

MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, istifalarla ilgili açıklamalar yaparak, "İstifa tek taraflıdır ve onların tercihidir. Görev değişimini uygun görmüşler, bizim önümüzü açmak için istifa ettiler. Saygı ile karşılıyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz. İstifa eden ilçe başkanlarının yerine, yeni isimler ve yönetim atanacaktır. Yeni kan ve yeni can ile MHP hem Türkiye'de, hem de Samsun'da yoluna daha güçlü devam edecektir." dedi.

AdminAdmin