Güncel
Giriş Tarihi : 23-06-2022 15:54   Güncelleme : 23-06-2022 15:54

Büyüklerden Küçüklere Tiyatro Projesi

Büyüklerden Küçüklere Tiyatro Projesi

Büyüklerden Küçüklere Tiyatro Projesi

       Vezirköprü Anadolu Lisesi öğrencileri, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Tuğba Saymaz ve Alparslan Birinci ile beraber hazırladıkları   “ Sevgili Barış “   adlı çocuk tiyatrosunu köylerde birleştirilmiş sınıflarda öğrenim gören ilkokul öğrencileri öncelikli olmak üzere ulaşabildikleri tüm ilkokul öğrencilerine sergiliyor.     

   ” Konu olarak barış ve sevgi değerleri kazandıran oyunumuzun ilk sahnesini Hacılı İlkokulu, Anaokulu ve Çakırtaş ilkokulu öğrencileri için kurduk. Daha önce hiç tiyatro izlememiş öğrencilerin gözlerinde gördüğümüz o sevinç güzel bir işin başlangıcında olduğumuzu anlatmıştı bize. Daha sonra oyunumuzu Kırma İlkokulu ve Anaokulu öğrencileri için sergiledik. Sonra sırasıyla Yukarınarlı İlkokulu, Anaokulu ve Ortaokulu, Devalan İlkokulu, Ortaokulu, Kabalı İlkokulu, Mirza Çalışkan Anaokulu, İlkokulu için sahneledik. Köylerden bazıları çok uzaktı. Çocuklara ulaşmak için uzun yollar  aştık. Oyunumuzun sahnelendiği tüm okullarda çocuklar ilk kez tiyatro izlemenin sevincini yaşadı.

     Çamlık Parkı’nda akşam saatlerinde sahnelediğimiz oyunumuz bir şölen havasında geçti ve çok ilgi gördü. Son olarak Kültür Merkezi’ndeki oyunumuzu gidemediğimiz köylerde birleştirilmiş sınıflarda okuyan ilkokul ve Anaokul öğrencileri, ilçe merkezinde bazı ilkokullardan belirlenmiş sınıflardaki öğrenciler için sahneledik. Yaklaşık bin öğrenciye ulaştık, yaklaşık bin öğrencinin kalbine dokunduk.

        Bu projeye emek veren öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.

       Vezirköprü Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizin kalbine dokunacak, eğitim öğretimde başarıyı arttıracak etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. ”