Güncel
Giriş Tarihi : 17-06-2022 08:57   Güncelleme : 17-06-2022 08:57

TÜRK EĞİTİMSEN 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI BÜNYAMİN KAMÇİ'NİN KARNE YAZISI

TÜRK EĞİTİMSEN 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI BÜNYAMİN KAMÇİ'NİN KARNE YAZISI

TÜRK EĞİTİMSEN 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI BÜNYAMİN KAMÇİ'NİN KARNE YAZISI

Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. 17 Hazirandan itibaren öğrencilerimiz karnelerini alacaklar.

Ülkemizde ve bölgemizde bulunan ve çözümlenemeyen eğitim sorunlarına rağmen eğitim çalışanları ciddi bir performans sergilediler. Pandemi döneminin ardından oluşmuş olan eksikliği gidermek adına ortaya konan ciddi bir performans. Bunun üzerine o dönemin öğrenciler üzerindeki olumsuz etkilerini de düşündüğümüzde sergilenen performansın önemi daha da ortaya çıkmaktadır.

Eğitim çalışanı arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Çıktı, çıkacak denen ve yakın zamanda kanunlaşan “ Öğretmen Meslek Kanunu’nun“ yaşattığı hayal kırıklığı, 3600 diye sıkça dillendirilen “ Ek Gösterge “deki beklentilerin tam beklediğimiz gibi olmamasına rağmen bir dönemin kazasız, belasız ve salgınsız geçirmemiz sevindirici olmuştur.

Daha önceki yıllarda sürekli olarak dile getirdiğimiz ve şiddetle karşı çıktığımız köy okullarının norm meselesinden dolayı kapatılması ne kadar üzücü ise yeni milli eğitim bakanının yeni norm güncellemesi ile köy okullarını istek ve talep halinde açılmasını gerçekleştiriyor olması o kadar sevindiricidir.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uyguladığı köy okullarını güzelleştirme ve iyileştirme projesi olan “ Benim Okulum Projesi “ ile de köy okullarımız canlılık kazanacaktır. Bu tür yaklaşımlar bölgelerimizde eğitimi hareketlendirmiş ve daha da hareketlendirecektir.

Vezirköprü ilçesinde büyük projelere imza atan VEKAD’ın (Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği ) yaptığı projeler ,23 Nisan Çocuk Şenliği … bir çok şeyin istenildiğinde, çaba sarfedildiğinde yapılabilecek şeyler olduğunu ve bunun istenmesi gerektiğini net olarak göstermektedir.

eTwinning projesine eğitimcinin sahip çıkması da bunun tam bir göstergesidir. Tüm projelere sahip çıkan ve gerçekleştiren arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyorum.

İlçede turizm ve konaklama alanında büyük bir katkı sağlayacak olan ve misafirlerini kabul etmeye başlayan Uygulama Oteli resmi olarak açıldı. Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nin ilçeye kazandırılmasında önemli katkı sağlayan önceki dönem milli eğitim müdürü Ahmet DEMİRCAN’a bu konuda teşekkür etmek gerekir diye düşünüyorum.

Yıllar önce işletmesi özelleştirilen öğretmenevi problemi ilçede had safhaya ulaştı. Şehir merkezi dışına yapılacağı söylenen öğretmenevinin yerini öğrendiğimizde gerekli açıklamayı yapacağız.

17 haziran tarihinde karnelerini alacak olan öğrencilerimize ve 20 - 30 Haziran tarihleri arasında mesleki çalışmalarını tamamladıktan sonra tatile girecek olan tüm öğretmen arkadaşlarımıza iyi tatiller diliyorum.