Güncel
Giriş Tarihi : 02-06-2022 10:18   Güncelleme : 02-06-2022 10:18

ÇOCUK ŞENLİĞİ YAPILDI

ÇOCUK ŞENLİĞİ YAPILDI

ÇOCUK ŞENLİĞİ YAPILDI

Birleştirilmiş Sınıflı Okullarımız için Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği organizasyonunda Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Belediye Başkanlığı ve Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve ilki 2019 yılında yapılan Vezirsuyu Çocuk Şenliğinin ikincisi; 2 yıllık pandemi arasından sonra 30 Mayıs 2022 tarihinde yapıldı.

Vezirsuyu Çocuk Şenliği ile Vezirköprü İlçesinde bulunan Birleştirilmiş Sınıflı Köy Okulunda okuyan 1000 öğrencimiz atölyeler ve eğlencelerle doya doya yaşadı. Ayrıca Vezirköprü deki okullarımızda gönüllü olanlar yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergilediler. Kamu Kurum ve kuruluşları ve STK lar stantlar açtı. Şenlikte toplam 2000 civarında bir katılımcı oldu.

Bu alanda ülkemizde yapılan en büyük Şenlik olma özelliği var. Öğrencilerimiz taşıma servislerimizle köylerinden alınıp Şenlik merkezine geldiler. Burada 15 ayrı atölyede gün boyu eğlendiler, yemeklerini yediler, kurum-okul-stk stantlarını gezdiler, son olarak şişme oyun parkında oynayıp günü tamamladılar.

Şenliğe; Samsun Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcımız Sayın Şevket Cinbir, Vezirköprü Kaymakamımız Sayın Halid Yıldız, Vezirköprü Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sadık Edis, Samsun İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, OMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hamza Çalışıcı, Yeşilyurt Demir Çelik ve Liman İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Yeşilyurt, Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanımız Sayın J. Bnb. Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Komiser Rıdvan Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Resül Özata, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Mehmet Uyar, İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Yakup Çağlıyan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz İbrahim Sezer, Muhsin Yıldız, Tuncay Yıldırım, VEKAD Başkanı Erkan Ulaşır ve yönetimi ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.