Güncel
Giriş Tarihi : 13-05-2022 20:30   Güncelleme : 13-05-2022 20:30

BEŞ YILDIZLI HASTANE DOKTOR BEKLİYOR

BEŞ YILDIZLI HASTANE DOKTOR BEKLİYOR

BEŞ YILDIZLI HASTANE  DOKTOR BEKLİYOR

Vezirköprü de  100 bin kişiye hizmet veren tam donanımlı Vezirköprü Devlet Hastanesi doğudaki hastanelerden farksız. Nöroloji, üroloji ve kulak burun boğaz doktoru açığının yanı sıra, acil serviste de doktor sıkıntısı yaşanıyor
Türkiye'de en fazla uzman doktor bulunduran iller arasında 10. sırada yer almasının, Vezirköprü Devlet Hastanesi'ne uzman doktor atanmasına engel olduğu belirtiliyor.
Tıbbi cihaz yönünden tam donanımlı olan ve Vezirköprülülerin hizmetine açılan 5 yıldızlı Vezirköprü Devlet Hastanesinde doktor ataması yapılmaması, ilçe halkı tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Üroloji, Anestezi, Göz, Kadın Doğum, Cerrah, Dahiliye, Çocuk, Kulak Burun Boğaz (KBB)  ve beyin Cerrahi doktoru açığının yanı sıra, acil serviste de doktor sıkıntısı yaşanıyor. Doktor sayısının yetersiz olması nedeniyle hastaların bir kısmı acil servise yönlendirilirken, bir kısmı ise Samsun ve çevre hastanelere sevk ediliyor. Günde ortalama 600 ila 700'e yakın hastanın muayene olduğu hastanede ihtiyaç duyulan hekimlerin biran önce ataması yapılmalı.

 Uzman doktor ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda Vezirköprü Devlet Hastanesinin çevre il ve ilçelere de cevap verecek durumda.
Hastaneye muayeneye gelen vatandaşlar, biran önce doktor açığının giderilerek 5 yıldızlı hastanemizin tam donanımı ile birlikte Vezirköprü halkına ve çevre ilçelere hizmet verebileceğini ifade ederek Samsun Milletvekillerimizin ve siyasilerimizin  konunun takipçisi olmalarını belittiler.