Güncel
Giriş Tarihi : 27-04-2022 10:51   Güncelleme : 27-04-2022 10:51

YETİM ÖKSÜZLERE BİR KÜÇÜK TEBESSÜM

YETİM ÖKSÜZLERE BİR KÜÇÜK TEBESSÜM

YETİM ÖKSÜZLERE BİR KÜÇÜK TEBESSÜM

Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından organize edilen Vezirköprü köy ve şehir merkezinde ilk ve ortaöğretim okullarında eğitim gören (175) Yetim - Öksüz öğrenciye yönelik bayramlık giysi (her bir öğrenciye Pantolon/etek, Tişört/gömlek, ayakkabı) yardımı muhtarlar aracılığıyla bayramdan önce ellerine ulaştı.

8 yıldan bu yana gelenek haline gelen ve yurdun dört bir yanında, yurt dışında yaşayan başta Vezirköprülü hayırseverler tarafından katkı sağlanan giyim eşyaları hediyelik paketler içinde çocuklara teslim edildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ankara & Vezirköprü Platformu Baskanı Murat Gülşen; ''Platform olarak Yönetim kurulu üyelerimiz, Ankara'da, İstanbul'da yaşayan hemşehrilerimiz, ta Afrika'da faaliyet gösteren işadamlarımız tarafından katkı sağlanan bayramlık giyim eşyası yardımları bu yılda muhtarlarımız aracılığıyla (170) yetim- öksüz çocuğumuza ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan Bayramı öncesi Yönetim Kurulu üyelerimizden aldığımız destek ile organizasyonu başlattık. 4 gün gibi kısa bir sürede hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile çalışmayı neticelendirerek, yine yönetim kurulu üyelerimizden Tamer Taş, Hayrettin Yılmaz, Mustafa Sezer, Zekai Korol ve Yunis Kuzu'nun lojistik katkıları ile çocukların tek tek isimlerine özel hazırlanmış hediyelik paketler çocuklarımıza ulaştırılmıştır. Bizlere her türlü desteği sağlayan başta Yönetim kurulu üyelerimize ve paydaşlarımıza Allah razı olsun der, teşekkür ederiz.'' dedi.

Vezirköprüye ulaşan hediyeler Muhtar Ali Gebeş ve Cemil Albayrak tarafından ilgili mahalle muhtarlarına teslim edildi.