Eğitim
Giriş Tarihi : 03-03-2022 08:58   Güncelleme : 03-03-2022 08:58

VEKAD YENİ PROJE VE ETKİNLİKLERİ DEĞERLENDİRDİ

VEKAD YENİ PROJE VE ETKİNLİKLERİ DEĞERLENDİRDİ

VEKAD YENİ PROJE VE ETKİNLİKLERİ DEĞERLENDİRDİ

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği (VEKAD), Dernek Başkanı Erkan ULAŞIR Başkanlığında Vezirköprü’de gerçekleştirmeyi planladıkları etkinlik ve projelerle ilgili fikir alışverişi için bir araya geldi.

İlk olarak 2019 yılında Birleştirilmiş Sınıflı Okullar için yapılan Vezirsuyu Çocuk Şenliğinin ikincisinin gerçekleştirilmesi noktasında resmi girişimlerin yapılarak hazırlıklara başlandığını dile getirildi. İlkinde ortaya çıkan güzel atmosfer ve eğitim adına oluşan sinerjinin bu yılki şenlikte daha da artacağını ümit ettiğini ifade edildi. Yine İçişleri Bakanlığı Tarafından Desteklenen "Artık Değil Projesi" çalışmaları masaya yatırıldı. VEKAD olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer paydaşlarla birlikte eğitim- öğretim yılı içerisinde öğretmenlere yönelik çeşitli alanlarda uzmanlar tarafından verilecek eğitimler, okullara ve öğrencilere yönelik yeni etkinlik ve projeler ile yılsonunda öğretmenler tarafından konser ve halk oyunları gösteri planları dile getirildi.

Dernek Başkanı Erkan ULAŞIR dernek olarak Vezirköprü’deki eğitim kalitesinin artırılması için fayda ve fikir ortaya koyacak tüm gönüllülere kapılarının açık olduğunu vurgulayarak sözlerini tamamladı.