Güncel
Giriş Tarihi : 24-02-2022 10:00   Güncelleme : 24-02-2022 10:00

VEZİRKÖPRÜ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ AÇILDI

VEZİRKÖPRÜ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ AÇILDI

VEZİRKÖPRÜ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ AÇILDI

İlçemizin nüfus yoğunluğu, iki adet özel eğitim okulu ve özel eğitim öğrencilerine hizmet veren beş adet rehabilitasyon merkezinin bulunması, İlçemize en yakın rehberlik ve araştırma merkezinin Havza ilçesinde olduğundan kış aylarında ulaşımda sorun yaşanmasından dolayı yıllardır eksikliği hissedilen rehberlik ve araştırma merkezinin açılışı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı. Samsun'da daha önce İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba ve Havza ilçelerinde bulunan rehberlik ve araştırma merkezi sayısı Vezirköprü Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin açılmasıyla birlikte beşten altıya çıktı.

 

Merkez bünyesinde il veya ilçelerdeki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri ile özel eğitim hizmetlerinin planlanması, sunulması, koordineli bir şekilde yürütülmesi, sunulan hizmetlerin izlenmesi ve değerlendirilmesi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim konularında ailelere ücretsiz hizmet faaliyetleri yürütülecek.

 

Konuyla ilişki açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata; “İlçemizin çok ciddi anlamda ihtiyaç duyduğu rehberlik ve araştırma merkezinin açılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konudaki gayretlerin olumlu sonuçlanması noktasında desteklerini esirgemeyen herkese İlçemiz adına teşekkür ederim.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özata, Vezirköprü Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin ilk etapta Mustafa Tunç İlkokulu-Ortaokulu binasının en üst katında hizmet vereceğini, merkez için aslî bina temini için de çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.