Güncel
Giriş Tarihi : 17-02-2022 09:25   Güncelleme : 17-02-2022 09:25

BAYBURTLU; "YETİMİN HAKKINDAN BAHSEDİYORSUNUZ MİLYONLUK MAKAM ARACINA BİNİYORSUNUZ"

BAYBURTLU; "YETİMİN HAKKINDAN BAHSEDİYORSUNUZ MİLYONLUK MAKAM ARACINA BİNİYORSUNUZ"

BAYBURTLU;

Vezirköprü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “İllaki de kültür.Şehir düzenlemesi ile parkları ile yolları ile okulları ile temizliği ile yapılaşması ile sanayisi ile dolmuş bekleme durakları ile insanların seyahat edebilecekleri otogarları ile kültür illaki de kültür olmalı bir memlekette. Bu kültürü de memlekete getirecek vizyonlu ileri görüşlü çağdaş uygar yöneticiler gerek.

          Siyaset sadece koltuk olmamalı veya torpil veya kayırmacılık veya kutuplaşma olmamalı.

           Akp’nin en güçlü dönemlerinde memlekete kazandırılan bir tek hizmet olarak yüzme havuzu diyebiliriz. Sayın Osman Özer dönemin de elle tutulur gözle görülür bir tek yüzme havuzunu sayabiliriz ondanda  çocuklarımız faydalanamıyor parayla spor yaptırıyorsunuz.

           Akp yöneticileri diyecekler ki okul kazandırdık. Ancak iç içe dip dibe okul kazandırdınız. Ormanlık alandaki ağaçları keserek ormanı yok ederek şaibeli bir okulu açamıyorsunuz bile.Diyecekler ki yol yaptık, korumaları olmayan, sağlam betonu olmayan sağlıksız yol yaptınız.

            Şimdi her mahalleye okul yapacağınıza sağlık merkezi yapacağınıza kültür evi yapıyorsunuz. Bu kültürü bu binalarda kim verecek sorsam söyleyemezsiniz .Belki bu binaları niye yaptığınızı da bilmiyorsunuz ama oy uğruna bu kara kışta bu ekonomik ortamda devletin parasını hiç ediyorsunuz.

           Bu kadar Vezirköprü,nün ekonomisi iyiyse parkomatı kaldırın da vatandaş Samsun’da kaldırılırken Vezirköprü’ de neden parkomat parası ödediğini düşünmesin.

           Sahi otopark projeniz ne oldu? Oda kenevir fabrikası gibi hayal mi oldu Vezirköprü kenevirin başkenti olacaktı onu da yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. Kunduz Eğitim Kapm Merkezi projeniz atıl vaziyette duruyor. Günlük geçtiğiniz Havza-Vezirköprü arası 26 km’lik yolun akıbetini dahi bilmiyorsunuz. CHP ilktidarında Vezirköprü`nün sorunları nasıl çözülüyormuş nasıl yatırım yapılıyormuş göreceksiniz. İktidara geldiğimizde Vezirköprü çiftçisi şahlanacak, Vezirköprü esnafı kalkınacak sizin kuramadığınız OSB’yi biz kuracağız Sizde laf çok icraat yok Hayırlı olsun diyorsunuz ortada bir şey yok. Yetimin hakkını yedirtmeyiz diyorsunuz milyonluk makam araçlarına biniyorsunuz dar kafanızla ilçenin kaderiyle oynuyorsunuz “dedi.