Güncel
Giriş Tarihi : 05-02-2022 12:54   Güncelleme : 05-02-2022 12:54

ANITA SALDIRIYA VEZİRKÖPRÜDEN TEPKİ

ANITA SALDIRIYA VEZİRKÖPRÜDEN TEPKİ

ANITA SALDIRIYA VEZİRKÖPRÜDEN TEPKİ

Değerli basın mensupları , kıymetli Vezirköprülüler

 Konuşmaya başlamadan önce tüm İslam âlemi için oldukça önemli olan Regaip kandilini kutlar, milletimize birlik ve beraberlik getirmesini dilerim. Bunun gibi önemli bir güne gözlerimizi oldukça kötü bir haberle açtık. Ülkemizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da bulunan ve kentin simgesi haline gelmiş olan anıtı dün gece kimliği belirsiz birtakım kişi veya kişiler tarafından yıkılmaya çalışıldı. Ancak, burada yıkılmaya çalışılan yalnızca bir anıt değil; ülkemizin bağımsızlığımızın simgelerinden biridir. Anıt, Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayak bastığı yere 29 Ekim 1931 yılında konulmuştur ve “Onur Anıtı” olarak bilinmektedir.

Bu saldırı zor günler geçiren ülkemizi derinden sarsmış; milli birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bizleri yaralamıştır. Ulu önder Atatürk şöyle demektedir: “Benim naciz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” Bilinmeli ve unutulmamalıdır ki, ülkemiz bağımsızlığını her zaman koruyacaktır. Bu ve bunun gibi saldırılar bizlerin milli birlik ve beraberliğini daha da perçinleştirmektedir.

         Milli ve manevi değerlerimize bu tür saldırılar nereden gelirse gelsin bizleri karşısında bulacaktır.

Ortamı gererek kaos ortamı meydana getirmeye çalışanların bu hain emellerine ulaşmalarına Müslüman Türk milleti asla izin vermeyecektir.

Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni eder katılımınız için hepinize teşekkür ederim…                                   

Allaha emanet olunuz…