Eğitim
Giriş Tarihi : 05-02-2022 12:50   Güncelleme : 05-02-2022 12:50

Vezirköprü'de Vezirsuyu Çocuk Şenliği Düzenlenecek

Vezirköprü'de Vezirsuyu Çocuk Şenliği Düzenlenecek

Vezirköprü'de Vezirsuyu Çocuk Şenliği Düzenlenecek

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneğinin ortaklaşa gerçekleştirdiği, ilki 2020 yılında yapılan Birleştirilmiş Sınıflı Okullarımız için Vezirsuyu Çocuk Şenliği; 2 yıllık pandemi arasından sonra 2022 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de desteğiyle davam edecek. Dernek yönetimi ve Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özata konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'i ziyaret etti.

Vezirköprü İlçesinde bulunan 40'ın üzerindeki birleştirilmiş sınıflı köy okulunda okuyan 1.500'ü aşkın öğrencimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, onlara hediye edilen bu bayramı bayram coşkusuyla yaşamalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Şenlikte kurulan atölyelerde çocuklar gün boyu eğlenirken okullarda yaptıkları çalışmaları açılan sergide sergileme fırsatı buluyor. Ayrıca köy okullarındaki bütün öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bir araya geliyor ve çocuk bayramı etkin bir şekilde kutlanıyor.