Güncel
Giriş Tarihi : 10-01-2022 16:30   Güncelleme : 10-01-2022 16:30

ORMANA ATILMIŞ KÖPEKLERİ BESLEMEK İÇİN HER HAFTA 40 KM YOL YAPIYOR

ORMANA ATILMIŞ KÖPEKLERİ BESLEMEK İÇİN HER HAFTA 40 KM YOL YAPIYOR

ORMANA ATILMIŞ KÖPEKLERİ BESLEMEK İÇİN HER HAFTA 40 KM YOL YAPIYOR

SAMSUN`un Vezirköprü ilçesinde 2 yıldır kendi imkanlarıyla sokak hayvanlarını besliyor. Vezirköprü esnaflarından Hasan Gergin`i Durağan yolu üzerinde yolunu bekleyen köpekler otomobilinden tanıyıp, etrafına koşuyor.

Gergin, "Otomobilimi biliyorlar. Korna ve benim sesimi de tanıyorlar. Aramızda çok ciddi bir iletişim var. Beni her hafta beklediklerini biliyorum. Artık bana çok alıştılar yanıma arkadaş alıp mutlaka her hafta onları doyurmak için gidiyorum dedi.

Her hafta hiç aksatmadan gittiği Vezirköprü Durağan yolunda  Sokak hayvanları  onun yolunu bekler oldu. Hayvanlar Gergin'i görünce hemen çevresinde toplanıyor. Gergin'i gören hayvanların mutluluğu gözlerinden anlaşılıyor.

HER HAFTA 40 KM GİDİP ORMANA ATILMIŞ KÖPEKLERİ BESLİYORLAR

ilçemizin sevilen esnaflarından Hasan Gergin arkadaşıyla birlikte Durağan yolunda ormana atılmış sokak köpeklerini beslemek için her hafta 40 km gidip yanlarına aldıkları kasa kasa tavuklar ve köpek maması alarak besleme yapıyorlar. Onların bu hareketi Vezirköprü halkından taktir topluyor.

Hayvanlara zarar verilmesinin kendisini üzdüğünü belirten Gergin, "Hayvanları sevmek zorunda değiller, zarar vermesinler yeterli. Burada yaklaşık 100 sokak köpeği var neden bunları ormana terk ediyorlar anlamış değilim burada bu köpekler telef oluyor yaban hayvanlarına yem oluyor. Bir çoğunu da araba çarparak telef oluyorlar buraya sadece ben gelmiyorum Hayvan sever insanlarımızda bizim gibi gelip besleme yapıyorlar onları da görünce mutlu oluyorum” dedi.