Güncel
Giriş Tarihi : 08-01-2022 13:13   Güncelleme : 08-01-2022 13:13

VEZİRKÖPRÜ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ KADINA ŞİDDETE ‘’DUR’’DEDİ.

VEZİRKÖPRÜ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ KADINA ŞİDDETE ‘’DUR’’DEDİ.

VEZİRKÖPRÜ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ  KADINA ŞİDDETE ‘’DUR’’DEDİ.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce ,  02/11/2021 tarihinde  Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi  bünyesinde açılan kurslardaki kursiyer ve Halk Eğitimi Merkezi personeline “Kadına Yönelik Şiddeti Önleme” konulu seminer  kurumun koferans salonunda verildi.  

Samsun Valiliğinin kadına yönelik şiddetle mücadele konulu genelgesi kapsamında verilen seminerde Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğünde Psikolog olarak görev yapmakta olan Neslihan GÜREL ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amiri Onur UÇAR, Polis Memurları Ceyhun MERİÇ,Harun BÜYÜKER ve Hülya TEMİZ kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda sunum yaptı.

Kadınların, erkek tarafından kendisine uygulanan şiddet karşısında kanuni haklarına dair bilgi veren İlçe Emniyet Müdürlüğü Personelleri, kadın hakları konusunda yapılan kanuni düzenlemelerin, kadınların lehine olduğu ve KADES programının önemini vurguladılar.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Personeli Psikolog Neslihan GÜREL ise kısa anketlerle toplum da yanlış bilinen fikirlerden, hatalı yorumlanan atasözlerinden bahsederken dinleyicilerinde katılımlarını sağladı. Kadın koruma evleri hakkında da bilgi veren GÜREL, dinleyicilerin sorularına da cevap vererek programı sonlandırdı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa KAYA; Kadına Yönelik Şiddeti Önleme” konulu seminerin düzenlenmesinde emekleri geçen kurum müdür yardımcısı Banu SENİ ’  ye seminerde bizleri onurlandıran Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Personeli Psikolog Neslihan GÜREL’e , İlçe Emniyet  Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amiri Onur UÇAR’a,Polis Memurları Ceyhun MERİÇ,Harun BÜYÜKER , Hülya TEMİZ’e   ve  katılımlarından  dolayı usta öğreticilere , kursiyerlere   teşekkür  etti.