Güncel
Giriş Tarihi : 08-01-2022 13:07   Güncelleme : 08-01-2022 13:07

ROBOTİK VE KODLAMA SERTİFİKALARI VERİLDİ

TEKNOFEST 2021 TÜRKİYE 4.SÜ TAKIMA ROBOTİK VE KODLAMA SERTİFİKALARI VERİLDİ.

 ROBOTİK VE KODLAMA SERTİFİKALARI VERİLDİ

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa KAYA ve Müdür Yardımcısı Banu SENİ, Teknofest 2021’ de Vezirköprü’ müzü başarı ile temsil eden, insanlık yararına teknoloji yarışması sosyal inovasyon kategorisinde PAV-SAV isimli projesi ile Türkiye 4.sü olan Narlısaray Robotics Takımını,Atölyelerinde ziyaret ederek ;Robotik Kodlama Kursunu başarı ile bitiren 9 öğrenciye belgeleri ile birlikte hediyelerini takdim ettiler.

            Narlısaray Robotics Takımı’ndan yeni projelerle ilgili bilgi alan, Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz  Mustafa KAYA, “Teknofest ,Tübitak yarışmaları ve Temel Robotik ve Kodlama kursunun açılmasında ve başarılı bir şekilde bitirilmesinde emeği geçen Kurs Öğretmeni Mesut Seyfi ŞEN’e ve öğrencilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.Robotik ve Kodlama alanında kurslarımız planlamalarımız doğrultusunda ilçe merkezimizde de istekler doğrultusunda kursları açacağız. Narlısaray Ortaokulu Müdürü Ali GÖKÇE’ye ,Müdür Yardımcıları Hatice KOÇYİĞİT ve Mehmet Fatih POLAT’a, sertifika dağıtım programında bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

            Kurs Öğretmeni Mesut Seyfi ŞEN;‘Temel Robotik ve Kodlama kursunu başarı ile bitiren öğrencilere sertifikalarını vermek için Narlısaray Ortaokuluna kadar gelerek bizleri onurlandıran Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Mustafa KAYA ve Müdür Yardımcısımız Banu SENİ’ye teşekkür ediyorum.’dedi.

             2022'de Karadeniz Bölgesi'nde Samsun merkezli gerçekleştirilecek olan teknofest yarışmalarında bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımız öğrencilerimize, başarılar diliyoruz.