Güncel
Giriş Tarihi : 08-01-2022 13:04   Güncelleme : 08-01-2022 13:04

VEZİRKÖPRÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN "BENİM OYUN SANDIĞIM" ÇOCUKLARLA BULUŞTU

VEZİRKÖPRÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN "BENİM OYUN SANDIĞIM" ÇOCUKLARLA BULUŞTU

VEZİRKÖPRÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  TARAFINDAN

AB tarafından finanse edilen Erken Çocukluk Eğitimi (EÇE) Projesi  “Benim Oyun Sandığım’’ projesi kapsamında ilçemizde 24 oyun sandığı çocuklarla buluştu.

Ev temelli erken çocukluk bakımı ve eğitim modelinin bir parçası olan “Benim Oyun Sandığım” kapsamında, özellikle erken çocukluk eğitimi hizmetlerine erişimi sınırlı olan veya hiç olmayan elverişsiz koşullarda yaşayan altı yaşın altındaki çocuklara ve ailelerine odaklanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) ve UNICEF ortaklığında gerçekleştirilen “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması” Projesi kapsamında ki bu proje ile bir çok dezavantajlı çocuğa ulaşılmış olunacak.

EÇE projesi, tüm çocuklar için erken çocukluk eğitim hizmetlerine erişimin artırılmasını ve okul öncesi eğitimin kalitesinin iyileştirilmesini amaçlıyor. Projenin ana hedef grubu okul öncesi çağında olup okula çeşitli nedenlerle gidemeyen dezavantajlı 2015-2016 yılı doğumlu   küçük çocuklar olurken,

Gönüllü öğretmenler, çocukları evlerinde en az ayda bir kere olmak üzere ziyaret ederek ve Benim Oyun Sandığım'ı kullanarak bu çocukların ev temelli erken çocukluk eğitimi desteği sağlanıyor.

İlçemizde proje sorumluları gönüllü idareci ve öğretmenlerimiz  Fatma ÖZALICI SEFACI, Galip SEVEN , Ayşe ALŞAN ve Eda MENTEŞ tarafından  Sandığın içerisinde boyalar, trafik eğitim seti, sayı çubuğu, bloklar, kuklalar, yazı tahtası, oyun ve zeka oyunları gibi 25 farklı eğitim materyali

bulunan 24 oyun sandığı dağıtımı yapılmış olup aylık takipleri de yapılmaya başlanmıştır.