Güncel
Giriş Tarihi : 15-12-2021 15:26   Güncelleme : 15-12-2021 15:44

15 BİNLİRA BULAMAZSA SAKAT KALACAK

15 BİNLİRA BULAMAZSA SAKAT KALACAK

 15 BİNLİRA BULAMAZSA SAKAT KALACAK

Samsun`un Vezirköprü İlçesi Bahçelievler Mahallesinde oturan Yeter ve  Erol Genç çiftinin 15 yaşındaki lise 2. Sınıf öğrenci Rabia Genç`ìn  doğuştan kalça çıkıklığı nedeniyle çocuklarının geceleri ağladığı ve tedavi ettirecek maddi durumlarının olmadığından ameliyat ettiremediklerini belirttiler.

                Anne Yeter Genç çocuğunu tedavi ettirmek için 2 yıldır bazı illerdeki hastanelere  götürdüğünü tüm birikimlerini burada harcadıklarını belirterek çocuklarının  sakat kalmasından endişe ediyorlar. “Zaman aşımına uğruyor hemen ameliyat ettirmesek çocuğumuz sakat kalacak” Samsun`da özel bir hastane çocuğumuzun ameliyatını yapabileceklerini ancak 15 bin lira masraf olduğunu belirttiler  bizim bunu karşılayacak gücümüz olmadığından çocuğumuzu ameliyat ettiremedik” dedi.  Yeter., “Çocuğum için mücadele ediyorum sonuna kadarda mücadele edeceğim her anne bunu yapar bende çocuğumun sağlığı için mücadele edeceğim . Birkaç yere müracaat ettik ama gariban olduğumuzdan herhalde hiç kimse ilgilenmedi. Çocuğumu dedesi okula götürüp, getiriyor akşamları çocuğumuzu ağrılı bir şekilde gördükçe bende acı çekiyorum yetkililerden ve Devlet büyüklerimizden çocuğumuzun sağlığına kavuşması için yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.

                Baba Erol Genç asgari ücretle çalıştığını aldığı maaşla ancak evi geçindirebildiği belirterek kıyıda köşede biriktirdiklerimizi de 2 yıldır götürdüğümüz hastanelerde harcadık çocuğumuzu tedavi ettirebilecek gücüm yok bu yüzden devlet büyüklerimden ve yardımsever vatandaşlarımızdan kızımız Rabia`nın tedavisi konusunda bize yardımcı olmaları istiyorum dedi.

                Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Cemil Albayrak aileyi tanıdığını ve tedavisi için hayırsever vatandaşlarımızın  ve Devletimizin yardımlarını beklediğini dile getirdi.