Güncel
Giriş Tarihi : 08-12-2021 09:34   Güncelleme : 08-12-2021 09:34

BAYBURTLU: “O KOLTUKLAR ALTINIZDAN KAYIVERİR”

BAYBURTLU: “O KOLTUKLAR ALTINIZDAN KAYIVERİR”

BAYBURTLU: “O KOLTUKLAR ALTINIZDAN KAYIVERİR”

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu: “Çiftçinin kredilerine faiz uygulayan iktidar partisi temel tüketim malzemelerine gelen enflasyon zamlarının yüksekliği ile mücadele etmek için Tarım Kredi Kooperatiflerini esnafla mücadeleye adamış ki örneğini Vezirköprü’de görmek nasip oldu.
Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçinin destekçisi olması gerekirken tüccarlarla işbirliği yaparak çiftçinin yanındaymış gibi görünüp çiftçinin kredi tahsilatlarını icra yolu ile tahsil etmesi Tarım Kredi Kooperatifinin kimin yanında olduğunu düşündürüyor.
Amacından çıkmış yapının halka verebileceği ne olabilir?
Çiftçinin ürünü para etmeyecek, çiftçi kredi ile toprağını ekecek, Tarım Kredi Kooperatifinden aldığı faizli tohumla recberlik yapacak iktidar partisi hükümeti çiftçiyi enflasyona ezdirecek. Yok böyle bir uygulama.
Projesi olmayan Tarım Bakanlığı
Tarım Kredi Kooperatiflerini kalkan olarak kullanarak enflasyona yenik düşen çiftçiye esnafa, işçiye ve memura ekonomiyi iyi göstermeye çalışıyor. Bu çabalar boşa
Yarın Karadeniz Birlik Marketleri gibi Tarım Kredi Koop. Marketleri de yok olacak. Emir komuta ile çalışan ve gösterişe önem verenlerin sonu hüsrandır. Boşa çabalıyorsunuz sizlerde bir gün kaybolacaksınız.
Çiftçi bir şekilde tarlasını eker esnaf bir şekilde ticaretini yapar,memur işinin başında yine çalışır , işçi emeğini her zaman kazanır fakat o koltuklar size yar olmaz altınızdan kayıverir” dedi.