Güncel
Giriş Tarihi : 30-11-2021 09:17   Güncelleme : 30-11-2021 09:17

BİR ARAYA GELDİLER

BİR ARAYA GELDİLER

BİR ARAYA GELDİLER

ANKARA'DA VEZİRKÖPRÜLÜLER, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCILERI ILE BIR ARAYA GELDİ.

Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından bu yıl 5.si düzenlenen "Ankara'da Üniversitelerde Okuyan Vezirköprülü Öğrenciler ile Kahvaltı Etkinliği" geçtiğimiz pazar günü Keçiören Estergon Kalesi Kafe Restorant'da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Platform Yönetim Kurulu üyeleri Hayri Cihangeri, Tamer Taş, Mustafa Sezer, Sami Tuzcu, İhsan Çınar, Sait Arslan, Tolga Dinç, Zekai Korol, Hikmet Abacı, Ufuk Keskin, Yunis Kuzu ile birlikte çıktığı kürsüde açılış konuşması yapan Başkan Murat Gülşen ; " 2015 yılından beri sürdürdüğümüz faaliyetler içerisinde özel bir önem verdiğimiz üniversite öğrencilerimiz için başta burs vermek olmak üzere farklı katkı ve destek için elimizden geldiğince çalışmalar yapıyoruz. Eğitime verilen desteğin ilçemizin geleceğine yatırım yapmak olduğunu düşünüyoruz. " dedi. Başkan Yardımcısı Polatlı Müftüsü Hayri Cihangeri'de;"Bu tür etkinliklerde amacımız Ankara'da bulunan bürokrat, siyasetçi, İşadamı, spor, sanat dünyasıdan hemşehrilerimiz ile Vezirköprülü üniversite öğrencilerimizi tanıştırmak, kendi aralarında birliktelik oluşturmaktır." dedi.

Kahvaltı eşliğinde yapılan öğrencilerin kendileri tanıtmaları sonrasında diğer katılımcılarda duygu ve düşüncelerini aktardılar.

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, öğrencilere okumayı özellikle salık verdiği konuşmasında ;"... Üniversite yaşamınızı çok iyi değerlendirin, nitelikli ve donanımlı olmak için çok okuyun, samimi duygular ile çalışan Ankara&Vezirköprü Platformu gibi sizde mezun olduktan sonra ilçemiz insanları için bir şeyler yapma gayretinde olun, birbiriniz ile de daha sıkı iletişim içinde olun. " dedi. Cumhurbaşkanlığı Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Bekir Keleş ve Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'de Daire Başkanı Adem Tuncer' de yaptıkları konuşmalarda her zaman teçrübelerini paylaşmak için kapılarının açık olduğunu belirttiler. Kahvaltıya katılan Kardemir Demir Çelik Gen. Müd. Yrd. Arslan Narin, Kars Digor Cumhuriyet Savcısı Abdullah Hazır, stajyer savcı Enes Edis, Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Uğur Korkmaz, Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Işık, Kunduz Güreşleri Ağası Halil İbrahim Çiçek, Milli Güreşçiler Erol Fidan ve Harun Tok, Başkent Samsunlular Derneği Başkanı Mustafa Akça, Sarıdibek Köyü Derneği Başkanı Mehmet Arduç, Güldere İmircik Köyü Dernek Başkanı Bayram Dılmac, Başkent 1919 Samsunlular Derneği Başkanı Mahmut Kaya, TRT Ankara Radyosu Sanatçısı Arslan Akyol, Avukat Fazıl Ahmet Keskin, emekli askerler, İbrahim Üret, O. Nuri Bolat, Kemal Bilben, işadamları Şükrü Özdemir, H. İbrahim Bozbaşoğlu, Muammer Gülşen, Osman Işkın, Bayram Elma, Oğuzhan Bektaş, Hasan Kaya, Dursun Bayraktar, Polis Memurları Ömer Acar, Enes Yılmaz, din görevlileri Hüseyin Çelik, Mehmet Gül, Y. Bahri Ceylan, Veteriner hekim Ali Şimşek, emekli öğretmen Mehmet Cihangeri ve İbrahim Yılmaz, İbrahim Uysal, Mehmet Acar'ın da katılımdan duydukları memnuniyeti belirttikleri konuşmaları sonrasında birlikte çekilen fotoğraf ile etkinlik sona erdi.