Güncel
Giriş Tarihi : 13-11-2021 13:05   Güncelleme : 13-11-2021 13:05

TÜRK EĞİTİM SEN 2 NOLU ŞUBE 7. OLĞAN KONGRESİNİ YAPTI

TÜRK EĞİTİM SEN 2 NOLU ŞUBE 7. OLĞAN KONGRESİNİ YAPTI

TÜRK EĞİTİM SEN 2 NOLU ŞUBE  7. OLĞAN KONGRESİNİ YAPTI

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube 7. Olağan Genel Kurulunu bu gün Atataürk İş Mekezi Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Açılışa tüm Türk Eğitim Sen üyeleriyle birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi yaptığı konuşmada; “29 yıldır memur sendikacılığın yüz akı olan cesur yüreklerin sendikası Türk Eğitim Sen’in 7.olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz. Sürekli söylenen bir söz vardır, “Yufka yüreklilerle çetin yollar yollar aşılmaz.” Diye. Selam olsun sizlere, selam olsun cesur yüreklilere !…

                     Değerli yol arkadaşlarım,

Bizler sizlerin başını önüne eğdirecek hiçbir şey yapmadık, hiçbir yanlışın altına imza atmadık. Eksiklerimiz ile birlikte bir bütün olduk. İlçe ilçe, okul okul, köy köy Türk Eğitim Sen’i anlattık.Bölgelerimizin, okullarımızın eğitim problemlerini dile getirdik,haklı platformlara taşıdık. Her zaman dedik ki ; “ Sendikacılığın da bir ahlakı vardır, kişinin ahlakı yoksa o sendikanın da ahlakından bahsetmek mümkün değildir.”

Menfaatleri için mevzi alanlara karşı birlikte mücadele ettik, bedeller ödedik, bedeller ödediniz hepiniz. Koltukları teptiniz, zulmün karşısında asla eğilmediniz.

  Selam olsun sizler gibi “ Her dönemin değil her dönem adam olanlara” !...

Kamu çalışanın yanında saf tutmayanlar ne idiğü belirsiz çevrelerin yanında saf tutuyorlar.

Bir bakıyorsunuz Diyarbakır’da Şeyh Said Kıyamındalar, bir bakıyorsunuz    bir bakıyorsunuz akil olmuşlar dağlarda geziyorlar, bir bakıyorsunuz bir yerlere selamlar gönderiyorlar,bir bakıyorsunuz milli mücadele düşmanlarının isimlerini okullara vermeye kalkıyorlar.

Şırnak’ta ayrı Samsun’da ayrı konuşanlar,Cumhuriyet kutlamalarında ve Çanakkale Zaferinde Mustafa Kemal ATATÜRK’ün adını anmaktan imtina edenleri sizlere havale ediyorum.

Ülkenin tüm coğrafyasında aynı cümleleri kurabilen ülkenin gerçek değeridir, gerçek sendikasıdır,o da sadece ve sadece Türk Eğitim Sen’dir.

Türk Eğitim Sen’in istikametini ve duruşunu belirleyen tek unsur, temsil ettiğimiz eğitim çalışanlarının hak, kazanım ve talepleridir. Türk Eğitim Sen sadece bir sendika değildir.

Türk Eğitim Sen aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşudur.

Devletimizin ve milletimizin ihtiyacı olduğunda, sağına soluna “ Kim var !” diye bakmadan “ Biz varız !” diyerek cesaretle öne atılan Türkiye sevdalısı yiğitlerin hayat verdiği milli bir sivil toplum kuruluşudur.

“Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız “ diyerek memleket sevdamızı ekmek kavgamızın önüne koymuş , “ Bizim ilkemiz, önce ülkemiz “ şiarıyla varlığımızı milletimize adamışız.

Büyük bir sevdanın, büyük bir mücadelenin yolcusuyuz.

Türk Eğitim Sen haklı bir sevdanın adıdır. Türk Eğitim Sen vatandır, bayraktır, Türkçedir, İstiklal Marşı’dır, Atatürk’tür. Türk Eğitim Sen zulmün karşısında her zaman dimdik olan bir kaledir.

                         Değerli Arkadaşlarım,

Masa başında , müdür odalarında sendikacılık yapanların aksine eğitim çalışanı ile çalışma ortamlarında buluştuk. Başımız dik,  alnımız açık girdiğimiz her kurumda gözleri pırıl pırıl parlayan arkadaşlarımız ile buluştuk. Koltuk sendikacılığı da yapmadık, inanç sendikacılığı da yapmadık. Biz sadece liyakat ve adalet dedik onlar “ Benim adamım” dediler.

Mülakatlar ile liyakatlileri eleyerek kul hakkı yemeye devam ettiler, hala da devam ediyorlar.

Değerli arkadaşlarım  ;

Bakanlar ile gizli gizli görüşenler, görüşülen maddeleri tutanak altına almayı dahi beceremeyerek unutanların, Eğitim çalışanı için hiçbir şey yapmayanların öğretmenler odalarında hangi açıklamaları yaptıklarını merak ediyoruz. Hergün artarak devam eden istifalarını durdurmak için arayışlara girenler sahalardaki açıklarını ve eksiklerini kapatmak için son dönemlerde tüm ülkede promosyon sendikacılığına da başladılar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu çözülmeyi durduramayacaklar.

Tabii ki takdir her zaman olduğu gibi eğitim çalışanınındır.

Değerli arkadaşlarım ;

19 haziran tarihinde tüm ülkemizde olduğu gibi bölgemizde, ilçemizde İLKSAN yani  İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal yardım sandığı seçimleri yapıldı. Yapılan seçimler neticesinde Vezirköprü’de, Havza’da, Kavak’ta, Ladik’te bizim desteklediğimiz, adaylar seçimleri kazandılar. Yalan yanlış açıklamalar, haksız ithamlar fayda sağlamadı. Sayısal üstünlük değil doğrular kazandı. Bu süreçte çok fedakar bir şekilde çalışmalar yapan arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.

Değerli Türk Eğitim Sen delegesi ;

29 yıldan beri temiz ve onurlu bir mücadele sergileyen Türk Eğitim Sen,tüm üyelerinin,tüm eğitim çalışanlarının umudu olarak her daim gür bir ses ile “ biriz, iriyiz, diriyiz ”anlayışı ile mücadelesini sürdürmüştür.

Bizler sürekli “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.”diyerek haykıracağız.

Ve buradan bu kutlu yürüşümüzde bizler de sizlere yine en önde olmaya ve yürümeye söz veriyoruz.

Yine, yeniden, hep birlikte diyoruz. Bu döneme kadar yönetim kurullarımızda görev alan arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ederim.

Kıymetli arkadaşlarım,

Şahsımıza ve yönetim kurullarımıza göstermiş olduğunuz güven için yürekten teşekkür ediyorum,

genel kurulumuzun, sendikal mücadelemizin daha güçlü , daha başarılı ve daha kutlu yarınlarına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi

Yönetim Kurulu şu şekilde

YÖNETİM KURULU

1-Bünyamin KAMÇİ

2-Hüsamettin KANDEMİR

3-Abdullah ÖKSÜZ

4-Ali Osman KÖSE

5-Kasım YAHŞİ

6-Ali YÜCEBAŞ

7-Abbas DEMİR

 

DENETLEME KURULU

1-Fahrettin AKÇA

2-Şerafettin PARILDAY

3-Safi AKBIYIK

 

DİSİPLİN KURULU

1-Fatih MUMCU

2-Ahmet Şemsettin KARTAL

3-Sezer ACİ