Güncel
Giriş Tarihi : 20-10-2021 14:48   Güncelleme : 20-10-2021 14:48

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU VEZİRKÖPRÜ HAVZA KARAYOLU ÇALIŞMASINI İNCELEDİ.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU VEZİRKÖPRÜ HAVZA KARAYOLU ÇALIŞMASINI İNCELEDİ.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU VEZİRKÖPRÜ HAVZA KARAYOLU ÇALIŞMASINI İNCELEDİ.

Köprübaşı mevkiinde Çalışmalar hakkında bilgi alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu olan Şahinkaya Kanyonu'nun Havza-Vezirköprü kara yolu güzergahında bulunduğunu belirterek, "Projemizin tamamlanmasıyla bu hatta daha rahat, daha hızlı ve daha emniyetli seyahat sağlanacaktır. Bu şeklide kanyonumuza olan turist ilgisi de artacaktır" dedi.

Bakan Karaismailoğlu'na inceleme gezisinde, Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ilçe belediye başkanları eşlik etti.

 Karaismailoğlu; “Samsun ziyaretimizin ilk durağında, ilimizde devam eden on önemli karayolu yatırımlarımızdan birisi olan Havza ve Vezirköprü ilçelerimizi birbirine bağlayan karayolu şantiyemizi ziyaret ediyoruz. Toplam 14.8 kilometre uzunluğunda bitümlü sıcak kaplamalı bölünmüş yolumuzda; 110 metre uzunluğunda bir adet çift köprü, 2 adet hemzemin kavşak ve 1 adet de farklı seviyeli kavşak yer alacaktır. Havza-Vezirköprü yolumuz, Batı Karadeniz'i, Orta ve Doğu Anadolu'ya bağlayan devlet yolu üzerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu olan 'Şahinkaya Kanyonu' da bu yol güzergahında yer almaktadır. Projemizin tamamlanmasıyla bu hatta daha rahat, daha hızlı ve daha emniyetli seyahat sağlanacaktır. Bu şeklide kanyonumuza olan turist ilgisi de artacaktır. Mevcut güzergahın dışından giden kesimlerde kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir. 260 milyon lira proje bedelli yol inşaatımızı, 2023 yılında tamamlayarak, değerli Havza ve Vezirköprülü kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Halk için hakkın yolunda yaptığımız işler Türkiye'yi geleceğe taşıyacaktır. Yol projemizin yüklenicisinden tedarikçisine, mühendisinden işçisine kadar projede emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, Karayolları Genel Müdürlüğümüzün değerli görevlilerine teşekkürlerimi iletiyor, çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum." Dedi.