Güncel
Giriş Tarihi : 01-10-2021 22:24   Güncelleme : 01-10-2021 22:24

Ak Parti İlçe Başakanı Mehmet Kurt Belediye Önünde Yaşanan Olaylara Değindi

Ak Parti İlçe Başakanı Mehmet Kurt Belediye Önünde Yaşanan Olaylara Değindi

Ak Parti İlçe Başakanı Mehmet Kurt Belediye Önünde Yaşanan Olaylara Değindi

Sevgili Vezirköprülüler, kıymetli vatandaşlarımız,

Bilindiği üzere ülkemizin genelinde yapılan arazi toplulaştırması ilçemizde de 24 mahalleyi kapsayacak şekilde ihale edilmiştir.

Üstlenen firma yetkilileri bu mahallelerimizde gerekli incelemeleri yaparak muhtar ve mahalle sakinlerimizi bilgilendirmiştir. Biz de AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanlığı olarak bu süre içerisinde Genel Başkan Yardımcımız Çevre Şehir ve Kültür Başkanımız Çiğdem Karaaslan, Milletvekillerimiz, İl Başkan Yardımcılarımıza, Belediye Başkanımız ve DSİ yetkilileri ile birlikte mahalleli ve muhtarlarımızla görüşmeler yaptık. Mahallelerimiz lehine daha güzel bir uygulama yapılabilmesi adına bu konular üzerine durduk. Bizim de teşkilat olarak çalışmalarımızın tamamı bu yönde olmuştur.

İlçemizde sulama barajlarının faaliyete geçmesi ile birlikte yaklaşık 50 mahalle sulama işlemlerine başlamış ve yıl içerisinde ikinci ürün yetiştirme fırsatını bulmuştur. Arazi toplulaştırması ile birlikte parça, parça olan araziler bir araya getirilerek çiftçilik faaliyetlerinin kolaylaştırılması ve sulama faaliyetleri ile birlikte daha verimli bir tarım hedeflenmiştir. Yapılan çalışmaların tamamı bu kapsamda planlanmıştır.

Geldiğimiz bu noktada bu konuyla alakalı Mahalle sakinlerimizle çok kez görüşme sağladık ve gerekli bilgileri kendilerine aktardık. Belediyemiz önünde yapılan bu eylemin Vezirköprü Belediye Başkanlığı ve kamu kurumu hedef alınarak yapılması kabul edilemez bir durumdur. Bu sebeple olaylara daha sağduyulu yaklaşmalı, karşılıklı diyalog çerçevesinde konular görüşülmelidir. İlçemize yakışmayacak davranışlardan kaçınılmalıdır.

Ak Parti İlçe Başkanlığı olarak; Halkımızın lehine olan çalışmaların tamamının arkasındayız! Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yaşanan bu olaylar bizleri üzdüğü gibi partimiz ya da herhangi bir kamu kurumu ile ilişkilendirilmesi doğru değildir. Böylesine önemli bir konunun bundan önce olduğu gibi bundan sonra da takipçisi olacağız. Kamuoyunun bilgisine arz ederim

Mehmet Kurt - Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı