Güncel
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:23   Güncelleme : 28-09-2021 18:23

DÖRT İLÇE BAŞKANINDAN ORTAK BİLDİRİ

DÖRT İLÇE BAŞKANINDAN ORTAK BİLDİRİ

DÖRT İLÇE BAŞKANINDAN ORTAK BİLDİRİ

Dört İlçe Başkanı Ortak bildiri yayınladı. Cumhuriyet Halk Partisi CHP Vezirköprü İlçe binasında bir araya gelen CHP İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, İyi Parti İlçe Başkanı Salih Gürbüz, Deva Partisi İlçe Başkanı İbrahim Hakkı Ok, Gelecek Partisi İlçe Başkanı İbrahim Durmaz ortak bildiri yayınladı.

“ Vezirköprü "Vezirköprü'müzde dün yaşanan kötü olaylar bizleri derinden üzmüştür. Arazi Toplulaştırma kararı ile çiftçilerimizin mağduriyeti söz konusudur. Millet olmazsa, devlet olmaz. Hükümet de devletin bekası için çalışmalıdır.

Halkımız başvuracak merci bulamadığından Belediye Başkanından yardımcı olmasını istemiştir. Belediye Başkanı bu isteğe duyarsız kaldığı için halkımız çaresiz kalmıştır. Başvuracak bir muhatap bulamamıştır.

İktidar partisine seçimlerde yüzde 77 oy ile destek veren Vezirköprü halkı, İktidar Partisinin Belediye Başkanına gelerek yardımcı olunması için yaptıkları taleplerini reddetmiştir. Buna karşın halk galeyana sürüklenmiş, güvenlik güçleri çağırılarak olayları yatıştırmak yerine, çiftçi kadınlara ve alandakilere biber gazı sıktırılarak rencide edilmiştir. Vezirköprü Belediyesinin halkına yaptığı müstahak mıdır?

Bugün öğrendiğimiz bilgiler doğrultusunda arazi toplulaştırılması ile ilgili bilgi verileceği beyan edilmiştir. Halbuki bu konu 2 aydır Vezirköprü'nün gündemindeyken giden Kaymakam bey ve Belediye Başkanı konuyla ilgili çözüm üretmek yerine vatandaşın randevu taleplerini kabul etmeyerek, çiftçimizin sinir ularına dokunularak üzerlerine biber gazı sıktırılarak rencide edilmiştir.

Belediye Başkanı bir ilçenin reisidir. Biz büyüklerimizden böyle öğrendik. Reislik kollamakla, savunmakla, memlekete sahip çıkmakla olur. Gönül belediyeciliği bu olayla birlikte yıkılmıştır. Vezirköprü Belediyesinde yaşanan bu kaçıncı olay bilmiyoruz ama başkanın bu işi yapamadığı açıkça ortadadır.

Dolayısı ile Vezirköprü halkının bu düşünceler ile daha çok mağdur olmaması için değişim zamanı gelmiştir." Denildi.