Eğitim
Giriş Tarihi : 25-09-2021 10:49   Güncelleme : 25-09-2021 10:49

VİRÜS NEDENİYLE VEZİRKÖPRÜ'DE 7 OKUL 19 SINIF KAPANDI

VİRÜS NEDENİYLE VEZİRKÖPRÜ'DE 7 OKUL 19 SINIF KAPANDI

VİRÜS NEDENİYLE VEZİRKÖPRÜ'DE 7 OKUL 19 SINIF KAPANDI

Okullarda meydana gelen corona virüs vakaları nedeni ile kaygılı olduklarını söyleyen veliler önlemlerin yeterince alınmadığını bu yüzden okullarda virüsün arttığını ifade ettiler. Edinilen bilgiye göre Vezirköprü’de 7 okulda 19 sınıfın coronavirüs nedeniyle kapatıldığı uzaktan eğitime geçildiği öğrenildi.

Konuyla ilgili Samsun genelini değerlendiren Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, okulların pandemi tedbirleri alınmadan açıldığını, yeterli sayıda temizlik personeli bulunmadığını ve sınıfların 40-45 kişilik olduğunu belirterek, sıkıntılı günler yaşandığını söyledi. Topaloğlu, eğitimin 2 hafta önce başlamasına rağmen öğrenci ve öğretmenlerde görülen vakaların endişe verdiğini dile getirdi. 

Pandemi öncesi okullar nasılsa, şuan okullar aynı şekilde. Okullar fiziken hiç bir hazırlık yapılmadan açıldı. 45 kişilik olan sınıfların sayısı azaltılmalı. Sınıflara ekstra havalandırma düzenlemesi yapılmadı. Öğrencilerin birlikte kullandıkları alanların, örneğin tuvaletler gibi sayısı arttırılmadı.

Yine öğretmenler için öğretmenler odası sayısı okullarda arttırılabilirdi. Bu da yapılmadı. Ek derslik talebimiz vardı. Ve biz, bunların hiç birinin yapılmadığını gördük. Okullarda çalışan temizlik personeli ile ilgili ciddi sıkıntılar var. Gerekli hijyenin sağlandığını düşünmüyoruz” dedi.