Eğitim
Giriş Tarihi : 21-09-2021 15:53   Güncelleme : 21-09-2021 15:53

VELİLERİN ÖĞLE YEMEĞİ ÇİLESİ

VELİLERİN ÖĞLE YEMEĞİ ÇİLESİ VELİLER ; "GÜNLÜK YEMEK ÜCRETİ BELİMİZİ BÜKÜYOR"

VELİLERİN ÖĞLE YEMEĞİ ÇİLESİ

OKULLAR PANDEMİ DÖNEMİNDE ÖĞLE MOLALI TAM GÜN EĞİTİME GEÇİLİNCE ÖZELLİKLE İLKOKUL ÖĞRENCİ VELİLERİ ADETA OKUL BAHÇELERİNİ VE ÇEVRELERİNİ MESKEN TUTUYOR.

Okulların tam gün eğitime geçmesi ile ilkokul öğrencisi çocuklarının ve kendilerinin büyük sıkıntılar yaşadığını belirten veliler küçük çocuklarını mecburen okula getirip götürmek zorunda kaldıklarını belirterek Pandemi döneminde ilkokulda ki öğle molasının olmayacağı bir değişikliğe gidilmesini istiyor.

PANDEMİ DÖNEMİNDE İLKOKULLARDA Kİ TAM GÜN ÖĞLE MOLALI EĞİTİM ÖĞRENCİSİYLE VELİSİYLE KARMAKARIŞIK PANDEMİYİ ARTIRAN BİR YOĞUNLUKTA GEÇİYOR.

Veliler hayatlarının okul yolunda geçtiğini belirterek sabah götürüyoruz, eve geliyoruz, Öğlen molasında tekrar alıp geliyoruz ve tekrar okula getirip öğle sonuda tekrar okul çıkışı almak durumunda kaldıkları için bu yönde bir iyileştirmeye ihtiyaç olduğunu belirttiler.

Sonuçta Pandemi var, komlpe okulların kapatılacağı bir sürece girilmesinden ziyade birkaç ders azaltılarak veya ders saatleri düşürülerek öğle molasını aradan çıkaracak bir iyileştirme yapılmalı talebinde bulunuyorlar.

ÖĞLE MOLASI KISA OLUNCA BİRDE EVE GİT GEL HIZLI BİR TELAŞ SÖZ KONUSU

Özellikle çalışan aileler ve esnaf veliler öğle mola süresi de az olduğu için kimisi eve götürmeden okul çevresinde yemek yediririken, kimisi iş yerine götürerek aparatif Alo paket servisleriyle yemek işini çözmeye çalışıyor. Bir öğrencin en düşük yemek ücreti oda ekmek arası 15 lira 2-3 çocuğu olan bir veli günlük en az 60 lira harcıyor bu da dar gelirli vatandaşların belini büküyor. Ya öğle yemek arası kaldırılsın yada çocuklara okulda yemek verilsin diye tepki gösterdiler.

Özellikle ilkokullarda pandemi döneminde öğle molası üzerinde kapsamlı bir çalışma ve iyileştirme yapılması taleplerini iletiyorlar