Güncel
Giriş Tarihi : 15-09-2021 15:49   Güncelleme : 15-09-2021 16:07

SU KESİTİSİYLE İLGİLİ SULAMA BİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA

SU KESİTİSİYLE İLGİLİ SULAMA BİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA

SU KESİTİSİYLE İLGİLİ SULAMA BİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Vezirköprü’de su kesintileri ile ilgi Sulama Birliğinden edinilen bilgiye göre “Vezirköprü Sulama Birliği görev sahası içerisinde Bogazkoru mevkiinde 14.09.2021 (dün) tarihinde 2000 mm ana hat sulama sebekesinde boru arızası meydana gelmiştir. Sulama Birliği görevli ekiplerince derhal arızaya müdahale edilmiş olup. İhtiyaç duyulan malzeme ve ekipman tedariği aynı gün içerisinde temin edilerek gece boyu da çalışmalar sürdürülmüştür. 15.09.2021 bugün itibariyle arıza giderilmiş ve sisteme su verilmiştir.

Vezirköprü Sulama Birliği tüm çalısanlari ile özverili ve gayretli çalışmaları, su hizmetinin kesintisiz ve sağlıklı şekilde yürütülerek su kullanicilarilarimizin hizmetine sunulmasıdır.

Ülkemiz ve dünya genelinde yaşanan kuraklık sebebiyle şu kaynaklarının etkin ve verimli şekilde kullanılması ve israfın önlenmesi amacıyla, önümüzdeki yıl su ihtiyacı da düşünülerek bir program dahilinde tedbirli su kullandırılimi devam etmektedir.

Vezirköprü Sulama Birliği tarafından su kaynaklarının etkin ve verimli şekilde kullandırılması için gerekli tüm tedbirler zamanında alınmaktadır. Sulama sezonunun sona erdiği günden itibaren tüm sulama tesisleri ve ekipmanları bir program dahilinde bakım onarıma alınmaktadır. 2021 yılı içinde gerekli sezon sonu bakım onarım çalışmaları planlanmış olup,. 2022 yılına sorunsuz şekilde girilmesi için gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmıştır”. denildi.