Güncel
Giriş Tarihi : 09-09-2021 16:58   Güncelleme : 09-09-2021 19:19

MERAL AKŞENER VEZİRKÖPRÜ'DE

AKŞENER: "Biz buraya propaganda yapmaya değil. sorunlarınızı dinlemeye geldik" dedi

MERAL AKŞENER VEZİRKÖPRÜ'DE

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER VEZİRKÖPRÜ'DE "Biz buraya propaganda yapmaya değil sorunlarınızı dinlemeye geldik" dedi

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI Meral AKŞENER VEZİRKÖPRÜ’DE

İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER Vezirköprü’ye geldi. İyi Parti binası önünde  davul zurna ve meşalelerle  karşılanan Akşener burada bir konuşma yaparak; “Öncelikle burada olduğum için büyük bir heyecan duyuyorum ben ver arkadaşlarım ilçe ilçe, il il gezerek vatandaş dinliyoruz esnaf dinliyoruz işsiz genci dinliyoruz KPSS mağdurlarını dinliyoruz çiftçiyi dinliyoruz esnafın halini dinliyoruz tencere kaynatan kadını dinliyoruz Üniversite kazanıp yurt bulamamış genci dinliyoruz farklı farklı maaş alan emekliyi dinliyoruz maf olmuş besiciyi dinliyoruz ve susuz kalan köylerin muhtarları dinliyoruz EYT lileri dinliyoruz atanamayan öğretmenleri dinliyoruz 3600 söz verilmiş ek gösterge verilmeyen memurlarımızı dinliyoruz benim saydığım en az 15 kalem var halen eksiği var. Şimdi böyle bir noktada bu gezilerin ve esnaf dinlemenin neticesinde önce kamuoyuyla ben paylaşıyorum sonra arkadaşlarım soru önergeleri, kanun teklifleri veriyorlar ve sonuç itibariyle vatandaşın derdinin birinci öncelik olduğu bir siyaset yapma hali için büyük gayret sarf ediyoruz.

AYÇİÇEK FİYATINI AÇIKLADI

Esnaf için nasıl müşteri veli nimetse siyasetçi içinde seçmen veli nimet olmalıdır onu oluşturmak için bir gayret sarf ediyoruz. Gittiğimiz yerlerde öğrendiklerimizi kamuoyuna maal ediyoruz. Şimdi çok kolay siyaset yapılıyor sen şucusun ben bucuyum diyerek komşunun komşusun düşman olduğu ama sizin bu arada çırak çıktığınız siyasetçinin de çok kolay oy aldığı bir siyaset yapma biçimini sizinle el ele vererek yıkacağız inşallah. Şimdi bu konuşmayı yapma nedenin ne biliyor musunuz ayçiçeği fiyatlarının sizin istediğiniz şekilde olabilmesi için en az bir fiyat açıklayacağız size açıklattıracağız ondan sonra peşine düşeceğiz yani bunun anlamı hizmet üzerinden rekabet üretmektir eğer biz hizmet üzerinden rekabet üretmez sizde bunun arkasında durmazsanız çırak çıkmaya devam edeceksiniz. Ayçiçeği bitti halen fiyat açıklanmadı çeltik çıkmadı fiyatı açıklandı ayçiçeğin fiyatı açıklanmadığı için ucuz ucuz gitti ve sonuç itibariyle fiyat açıklansa da ne yazar zaten parada yok piyasada” dedi.

ADATEPEDE TAPU TOPLULAŞTIRMAYI DİNLEDİ

Daha sonra Adatepe mahallesine giden Akşener gazi Sinan Bayır’ın evini ziyaret etti.  Adatepe mahallesi kadınları tapu toplulaştırmayı istemediklerini tarlalarının ellerinden alındığını söyledi. Meral Akşener’e 2 gündür köyde savaş verdiklerini erkeklerine zulüm yapıldığını hiçbir kötülük ve şiddet uygulanmadığı halde tutuklandıklarını 3 kadına biber gazı sıkıldı dedelerimiz ninelerimiz toprak için savaşıyor biz hiçbir siyasetçinin derdinde değiliz ama toprağımızın peşindeyiz. Bizim toprağımızla uğraşmasınlar Suriyelileri çıkartsınlar bu ülkeden” dediler. Akşener; “Öncelikle sizi anlıyorum ve ben buraya sizin dertlerinizi dinleyip duyurtmak için geldim. Ben buraya kendi partimi övüp propaganda yapmaya gelmedim seçim zamanı canınız kimi isterse ona oy vereceksiniz o başka bir şey ama burada bir dert var üzüntü var ve kadınlar ayakta bakın buradan bu kararları veren herkese sesleniyorum İkizdere de kadınlar ayakta Türkiye’nin her yerinde toprağını suyunu  ağacını korumak üzere kadınlar ayakta onun için burada yine kadınlar ayakta muhteremler buradaki kadınları görün genciyle yaşlısıyla görün  toprağını korumak üzere” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER Vezirköprü'ye gelerek İyi Parti binası önünde vatandaşlarla buluştu. Davul Zurna ile karşılanan Meral AKŞENER yeni saat kulesi yanı miting alanına döndü burada konuşma yapan AKŞENER vatandaşları dinledikten sonra Adatepe mahallesindeki Gazi Sinan Bayır'ın evini ziyaret etti. Ziyaret sonunda bir konuşma yapan İYİ Parti Lideri Meral AKŞENER Tapu toplulaştırmayı istemeyen köylüyü dinledi. Köylüler meral Akşener'in konuşmasını zaman zaman alkışlarla kesti.